wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 15 marca na Tarnogaju ruszy osiedlowa biblioteka. Biblioteka posiada około 100 pozycji
Biblioteka posiada już w swoich księgozbiorach około 100 pozycji fot. facebook.com/CentrumAktywnosciTarnogajuCAT
Biblioteka posiada już w swoich księgozbiorach około 100 pozycji

To oddolna inicjatywa mieszkańców Tarnogaju, którzy po wewnętrznych konsultacjach postanowili stworzyć osiedlową bibliotekę. Jej zasoby z dnia na dzień się powiększają, a oficjalnie swoją działalność rozpocznie 15 marca.

Reklama

– W ubiegłym roku, we wrześniu, na jednym ze spotkań w Centrum Aktywności Tarnogaju CAT mieszkańcy przedstawiali różne pomysły, które mogłyby wzbogacić życie kulturalne osiedla. Jak się okazało, wielu z nich zaznaczyło, że w najbliższej okolicy brakuje miejsca, które docelowo będzie funkcjonowało jako biblioteka – mówi Karolina Patrzałek, opiekunka Centrum Aktywności Tarnogaju.

Tak zrodził się pomysł stworzenia osiedlowej biblioteki

która prawdopodobnie swoje działanie rozpocznie 15 marca. Choć początkowo książki będzie można wypożyczać w godzinach spotkań seniorów w CAT – we wtorki w godzinach 16.30 – 18.00 oraz w środy od godziny 10.00 do 12.00, to w niedalekiej przyszłości planowane jest poszerzenie tej oferty. Co ciekawe, o powstaniu biblioteki zadecydował jeden impuls.

– Choć pomysł powstania tego miejsca zrodził się nieco wcześniej, to tak naprawdę potrzebowaliśmy bodźca, który sprawiłby, że sprawy nabiorą odpowiedniego tempa. Ten nastąpił, kiedy niedawno odebraliśmy telefon od naszej mieszkanki, która zakomunikowała, że udało się zdobyć odpowiedni regał do naszej biblioteki i wówczas rozpoczęliśmy wzmożone prace nad realizacją naszej inicjatywy – dodaje Karolina Patrzałek.

Książki do biblioteki nadal poszukiwane

Biblioteka posiada już w swoich księgozbiorach około 100 pozycji, jednak nadal poszukuje kolejnych, wartościowych książek.

– Jeśli ktoś z mieszkańców pobliskich osiedli dysponuje takowymi pozycjami, z chęcią przyjmiemy książki do naszej powstającej biblioteki. Miło nam też poinformować, że nasze działania wesprze Dolnośląska Biblioteka Publiczna, która przekaże do naszej placówki blisko 200 wybranych przez nas książek – informuje opiekunka Centrum Aktywności Tarnogaju CAT.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc nowopowstające miejsce na mapie Tarnogaju, może dostarczyć książki do siedziby biblioteki, która będzie mieściła się w siedzibie CAT przy ulicy Gazowej 22/7. Najlepiej we wtorki między 16.30 a 18.00, w środy między 10.00 a 12.00 lub w piątki między 11.00 a 13.00 i 16.30 a 18.00.

Nad odpowiednim funkcjonowaniem osiedlowej biblioteki będą czuwały panie emerytki Janina i Zosia, które nie tylko zajęły się porządkowaniem przyniesionych zbiorów, ale także będą pełniły funkcję bibliotekarek. Aby skorzystać z uroków nowego miejsca należy wyrobić sobie kartę biblioteczną, która oczywiście będzie bezpłatna.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl