Kto przyjedzie do Wrocławia na ŚDM?

Od 20 lipca tysiące młodych ludzi z całego świata przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu przeżywać będą bezpośrednie przygotowanie na krakowskie spotkanie z papieżem Franciszkiem.


Każda z zagranicznych grup, które przyjeżdżają do Polski na ŚDM, wybrała sobie jedną z diecezji na przeżywanie Dni w Diecezjach. Archidiecezję wrocławską wybrało niespełna sto grup, z prawie 40 krajów z 5 kontynentów.

Najliczniejszą grupą są Hiszpanie, głównie młodzież z archidiecezji madryckiej. Wrocław wybrała też bardzo liczna grupa Francuzów. Dużą reprezentację młodzieży wysyła do nas także Boliwia ze stołecznej archidiecezji z Bogoty.

Przyjadą do nas także nasi zachodni sąsiedzi a z Europejczyków będziemy gościć także Szwajcarów, Włochów, Gruzinów, Ukraińców, Węgrów, Rosjan, Brytyjczyków oraz młodych ze Słowenii, Rumunii, Albanii i Luksemburga. Wrocław chcą odwiedzić także mieszkańcy Kanady, Kolumbii, Meksyku, USA, Korei, Taiwanu, Filipin, Ekwadoru, Australii, Chin, Argentyny, Brazylii, Ghany czy Senegalu.

Na kilka Dni w Diecezjach przyjadą do nas także mieszkańcy tak egzotycznych dla nas krajów jak Nowa Kaledonia na Oceanie Spokojnym czy Gwinea Bissau z Afryki.

Światowe Dni Młodzieży 2016 – Dni w Diecezjach

Światowe Dni Młodzieży 2016 – Dni w Diecezjach

Termin od 20 lipca 2016 do 25 lipca 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę