wroclaw.pl strona główna

WROCŁAW Od Literatki do Green Caffe Nero

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kto przyjedzie do Wrocławia na ŚDM?

Kto przyjedzie do Wrocławia na ŚDM?

Data publikacji: Autor:

Od 20 lipca tysiące młodych ludzi z całego świata przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu przeżywać będą bezpośrednie przygotowanie na krakowskie spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Reklama

Każda z zagranicznych grup, które przyjeżdżają do Polski na ŚDM, wybrała sobie jedną z diecezji na przeżywanie Dni w Diecezjach. Archidiecezję wrocławską wybrało niespełna sto grup, z prawie 40 krajów z 5 kontynentów.

Najliczniejszą grupą są Hiszpanie, głównie młodzież z archidiecezji madryckiej. Wrocław wybrała też bardzo liczna grupa Francuzów. Dużą reprezentację młodzieży wysyła do nas także Boliwia ze stołecznej archidiecezji z Bogoty.

Przyjadą do nas także nasi zachodni sąsiedzi a z Europejczyków będziemy gościć także Szwajcarów, Włochów, Gruzinów, Ukraińców, Węgrów, Rosjan, Brytyjczyków oraz młodych ze Słowenii, Rumunii, Albanii i Luksemburga. Wrocław chcą odwiedzić także mieszkańcy Kanady, Kolumbii, Meksyku, USA, Korei, Taiwanu, Filipin, Ekwadoru, Australii, Chin, Argentyny, Brazylii, Ghany czy Senegalu.

Na kilka Dni w Diecezjach przyjadą do nas także mieszkańcy tak egzotycznych dla nas krajów jak Nowa Kaledonia na Oceanie Spokojnym czy Gwinea Bissau z Afryki.

Światowe Dni Młodzieży 2016 – Dni w Diecezjach

Termin od 20 lipca 2016 do 25 lipca 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama