KSW 43 we wrocławskiej Hali Stulecia

Organizacja KSW oficjalnie ogłosiła, że gala oznaczona numerem 43. odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia. Znamy już pierwsze szczegóły wydarzenia, które zaplanowano na 14 kwietnia.

  • fot. konfrontacje.com


Federacja KSW ponownie powraca do Wrocławia i to w wielkim stylu – z kartą po brzegi wypełnioną gorącymi nazwiskami zawodników. Na gali KSW 43, która odbędzie się w Hali Stulecia do klatki wejdzie jeden z największych talentów polskiego MMA Damian Janikowski (2-0, 2 KO). Jego obecność nie jest przypadkowa, gdyż wrocławianin swoim nazwiskiem z pewnością przyciągnie niemałą liczbę swoich fanów. Były zapaśnik (brązowy medalista olimpijski z Londynu) szturmem zdobył uznanie fanów KSW, szczególnie po tym, jak bez większych problemów pokonał najbardziej doświadczonego polskiego zawodnika Antoniego Chmielewskiego.

Organizatorzy gali ogłosili również, że na wrocławskim wydarzeniu pojawi się m.in. król nokautów Michał Andryszak (20-6, 13 KO), który powalczy o wakujący pas KSW w kategorii ciężkiej. Natomiast do pierwszej obrony pasa w kategorii półśredniej stanie Roberto Soldić (13-2, 11 KO), który zmierzy się z Dricusem du Plessisem (11-1, 3 KO). Soldić to nowy mistrz federacji, który na gali KSW 41 skutecznie rozprawił się z Borysem Mańkowskim.

Na gali we wrocławskiej Hali Stulecia wystąpi także na co dzień mieszkający w stolicy Dolnego Śląska Michał Michalski (6-2, 2 KO), który właśnie podpisał kontrakt z organizacją i w kwietniu zadebiutuje w oktagonie. W swojej zawodowej karierze Michalski wygrywał m.in. z Adamem Niedźwiedziem, Mariuszem Radziszewskim i Rafałem Błachutą, a w październiku pewnie wypunktował utalentowanego Dagestańczyka Nassourdine’a Imavova.  

To oczywiście nie wszyscy zawodnicy, który pojawią się w klatce podczas KSW 43. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze poczekać. Bilety na galę, która odbędzie się 14 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia są już dostępne na platformie internetowej.

Zgłoś uwagę