Książki od Wydawnictwa Format [ZAKOŃCZONY]

Tym razem mamy dla Was nowości wrocławskiego Wydawnictwa Format – to m.in. „Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” Heike Faller, „Ostatni strażnik z Ellis Island” Gaëlle Josse. Konkurs trwa do 30 listopada do 9.00.


Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 29. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (2-5 grudnia w Hali Stulecia). Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach imprezy. 

Do wzięcia są

1 egz. książki „Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” Heike Faller (tekst)

(Czego uczy nas życie? Jak z wiekiem zmienia się nasze postrzeganie świata? Heike Faller, autorka książki, zaczęła zadawać te pytania każdemu, kogo spotkała: dzieciom, nastolatkom, ludziom dobrze sytuowanym i tym, którzy utracili swój społeczny status, uchodźcom, artystom, matkom, emerytom.

Z rozmów wyłoniło się 99 lekcji, z których wynika, że osoby, które mają za sobą trudne chwile, łatwiej doceniają pozytywy, z kolei ludziom, którym żyło się łatwej, trudniej jest je dostrzec. Dowiadujemy się też, że im bliżej nam do starości, tym bardziej uczymy się akceptować własne granice, oraz że – jak przyznała pewna 94-letnia pisarka – nawet przy wielkim bagażu doświadczeń wcale nie musimy być wszystkiego pewni: „Czasami czuję się jak ta mała dziewczynka, którą kiedyś byłam. Zastanawiam się, czy ja w ogóle się nauczyłam czegokolwiek od życia”).

1 egz. książki „Krótka teoria podróży i pustyni” Cristiana Crusata

(Sześć krótkich narracji, z których każda stanowi grę z formą opowiadania, to próba otwarcia nas na pełnię ludzkiego doświadczenia. W swoim nomadycznym pisarstwie Cristian Crusat, uznany za jednego z najważniejszych europejskich twórców poetyki XXI wieku, zabiera nas w rozmaite światy – od jałowych krajobrazów śródziemnomorskiego wybrzeża po opowieści serbskiego pisarza Milorada Pavicia. W tej podróży dopasowujemy się do fizycznych czy wyimaginowanych miejsc każdej z historii i do kruchości natury tych, którzy je zamieszkują. Prowadzą nas oni w otchłań swoich lęków, wątpliwości i pragnień, które składają się na współczesny świat. Krótka teoria podróży i pustyni to mapa doznań, patchwork ludzkich emocji).

1 egz. książki „Ostatni strażnik z Ellis Island” Gaëlle Josse

(Nowy Jork, 3 listopada 1954 roku. Za kilka dni centrum imigracyjne na Ellis Island zostanie zamknięte. Zarządzający ośrodkiem John Mitchell zostaje sam – na tym opustoszałym odludziu wraca pamięcią do przeszłości i notuje swoje wspomnienia. Przywołuje ukochaną żonę Liz, próbuje odgadnąć tajemnicę Nelli, sardyńskiej imigrantki z zagadkową przeszłością. To dla niego czas prawdy. Rosnąca świadomość własnych błędów i słabości wzbudza poczucie winy za ciąg tragicznych wydarzeń, których był świadkiem. Przejmujące wpisy z dziennika Mitchella układają się w opowieść o wygnaniu, transgresji, namiętności i złożoności natury ludzkiej wobec najstraszliwszych wyborów.

1 egz. książki „Nie wysyłaj mnie do Staphorst” Rodaana Al Galidi 

(Jeżeli pamiętacie film Co gryzie Gilberta Grape’a  i zachwycił Was serial Atypowy, ta książka porwie Was od samego początku! To piękna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. O próbach odnalezienia siebie i zrozumienia stale zmieniającego się świata). 

Jak wygrać

Aby wygrać książki trzeba do wtorku 30 listopada do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, w którym roku zamknięto centrum przyjmowania imigrantów do Stanów Zjednoczonych na Ellis Island?  

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailowo w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę