Książki od Państwowego Instytutu Wydawniczego [ZAKOŃCZONY]

Klasyka i współczesna powieść. Na walentynki możecie wygrać jedne z najciekawszych książek w historii literatury (jak „Mistrz i Małgorzata”), ale też współcześnie nagradzane („Lalka i Marks”).

Konkurs trwa do 14 lutego do 15.00.


Do wygrania są wspaniałe książki od Państwowego Instytutu Wydawniczego:

2 egz. powieści „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa („Mistrz i Małgorzata” to znakomite wielopłaszczyznowe dzieło rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, które weszło na stałe do kanonu literatury światowej, a autorowi przyniosło międzynarodową sławę. Pierwsza wersja, napisana w 1928 roku, została przez Bułhakowa zniszczona. Od jesieni roku 1938 aż do śmierci w marcu 1940 roku Bułhakow nieustannie pisał, udoskonalał i poprawiał kolejne wersje, oficjalnie wiemy już, że było ich aż sześć.)

2 egz. książki „Podróżny i światło księżyca” Antala Szerba (Powieść należy do klasyki literatury węgierskiej. Trzydziestosześcioletni bohater w czasie podróży poślubnej po Italii porzuca żonę i odbywa samotną wędrówkę: w głąb siebie, do źródeł własnych pragnień, aby rozwikłać zagadki przeszłości. Podróż w świetle księżyca to rozpaczliwa ucieczka od jałowej mieszczańskiej egzystencji i instynktowne poszukiwanie innego życia.)

2 egz. powieści „Lalka i Marks” Maryam Madjidi (Książka urodzonej w Teheranie francuskiej pisarki pochodzenia irańskiego. Piękno i siła tej autobiograficznej prozy przyniosły autorce w 2017 roku prestiżową nagrodę Goncourtów w kategorii „Pierwsza powieść”. Rządzony przez ajatollahów Iran; rodzice – zagorzali komuniści, próbujący ćwiczyć pięcioletnią córkę w pogardzie dla własności; wujek dzielący celę z intelektualistą, który co rano ogląda kreskówkę, by usłyszeć podkładającą w nim głos żonę. Oto Iran ‒ miejsce pierwszych narodzin, które Maryam Madjidi opuszcza w wieku sześciu lat. Drugą ojczyzną staje się Francja, w której autorka powraca do perskiego i studiuje poezję Omara Chajjama w aulach Sorbony.)

Jak wygrać książki

Trzeba do czwartku 14 lutego do 15.00 przysłać do nas formularz konkursowy wpisując do niego swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy oraz odpowiadając na pytanie:

Gdzie rozgrywa się akcja powieści „Mistrz i Małgorzata” oraz jak nazywa się występujący w niej olbrzymi tłusty kot?Zgłoś uwagę