Pierwsza kryta hala lekkoatletyczna w regionie powstanie we Wrocławiu

Bieżnia lekkoatletyczna, wielofunkcyjna hala sportowa i kompleks boisk – wszystko za 50 mln zł wybudowane będzie na Kłokoczycach we Wrocławiu. Inwestycję sfinansują: Ministerstwo Sportu, gmina Wrocław i dolnośląski samorząd. Pierwsza kryta hala lekkoatletyczna w regionie ma być gotowa za 2 lata.

  • wizualizacja hali, źródło: UMWD

  • list intencyjny w sprawie budowy hali lekkoatletycznej

    27 maja 2019 r., w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie budowy hali lekkoatletycznej, fot. Jarek Ratajczak


Wielofunkcyjny ośrodek treningowy z halą sportowa i kompleksem boisk powstanie na terenach należących do 1. Klubu Sportowego Ślęza przy ul. Kłokoczyckiej na Psim Polu, niedaleko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i wyjazdu na Warszawę.

Nowoczesny obiekt będzie miał m.in. treningową bieżnię lekkoatletyczną, skocznie w dal, do trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce, a także boisko do halowych gier zespołowych, trybuny na tysiąc widzów oraz pomieszczenia do fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej. 27 maja w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego obiektu.

– To niezwykle ważny moment w historii wrocławskiego sportu i, mam nadzieję, wstęp do spełnienia marzeń naszych zawodników, trenerów oraz miłośników dyscypliny. Do tej pory dolnośląska królowa sportu nie miała dachu nad głową, a mimo to mogła się szczycić ogromnymi sukcesami, że wspomnę choćby rekord świata męskiej sztafety 4x400,w dużej mierze zbudowanej z wrocławskich lekkoatletów. Wierzę, że dzięki tej hali świetna passa zostanie podtrzymana – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Cała inwestycja ma być gotowa za 2 lata i będzie kosztować ok. 50 mln zł. Połowę kwoty wyłoży Ministerstwo Sportu, resztą podzielą się samorządy – Wrocławia i Dolnego Śląska.

Marszałek województwa Cezary Przybylski podkreślił, że zdecydowana większość sportowców z Dolnego Śląska ma obiekty, na których może trenować i rywalizować. – To, czego brakowało, to kryty obiekt lekkoatletyczny, pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów. Podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok do realizacji tej ważnej dla naszego regionu inwestycji – mówi marszałek.

Hala lekkoatletyczna będzie przeznaczona, przede wszystkim, do celów szkoleniowych z możliwością wykorzystania jej do organizacji zawodów i rozgrywek lekkoatletycznych na poziomie krajowym.

Pierwsze będą boiska

Inwestycja rozpocznie się od boisk. W połowie maja Ślęza poinformowała o podpisaniu umowy z firmą ze Świdnicy, która na Kłokoczycach do jesieni zbuduje kompleks kilku boisk piłkarskich, w tym dwóch zadaszonych balonem oraz trybuny dla ok. tysiąca widzów.

– Docelowo boiska piłkarskie mają być częścią wielofunkcyjnego ośrodka treningowego – domu dla piłkarzy oraz koszykarek Ślęzy Wrocław – informują przedstawiciele klubu.Zgłoś uwagę