Kryminał z akcją rozgrywającą się na Uniwersytecie Ekonomicznym [ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was 5 egzemplarzy unikatowego „Kryminału bardzo ekonomicznego” Tamary Chorążyczewskiej. Wyjątkowego, bo nie kupicie go w księgarni (został opublikowany nakładem Uniwersytetu Ekonomicznego). 


Kryminał uczelniany

Książeczka jest ekonomiczna (55 stron), można ją swobodnie włożyć do kieszeni, a autorka – Tamara Chorążyczewska – od lat związana z Centrum Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przekonuje, że to raczej żart niż poważna literatura, choć niektórzy bohaterowie są wzorowani na... konkretnych pracownikach uczelni.

Wrocławianie rozpoznają, z pewnością, słynny wieżowiec przy ulicy Ślężnej (tzw. budynek „Z”), który należy do Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a do niedawna był oklejony twarzami studentów. W „Kryminale bardzo ekonomicznym” właśnie w tym budynku zawiązana zostaje akcja. W czasie remontu „Zetki” robotnicy znajdują na strychu anonimowe zmumifikowane ciało.

– Moja uczelnia ma bardzo ciekawą historię, pytanie więc brzmi: kiedy popełniono tę zbrodnię, kto jest ofiarą i jakie były motywy. Chodziło o romans, czy może walkę o granty? – opowiada Tamara Chorążyczewska.  

Autorka przyznaje, że miała nawet ochotę na otwarte zakończenie, bez wskazania zbrodniarza, ale pierwsi czytelnicy książki ostudzili jej zapał. – Poczuli się oszukani, więc, chcąc nie chcąc, zbrodnia zostaje ukarana i dowiadujemy się, kto za nią stoi, ale dopiero na ostatnich stronach książeczki – wyjaśnia. 

Jak wygrać książki

Nagrodę wygra co piąta osoba, która do piątku 25 września do godz. 9.00 przyśle prawidłową odpowiedź na pytanie, kto robił ilustracje do kryminału Tamary Chorążyczewskiej? Podpowiedź znajdziecie tutaj. 

Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailowo w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę