Kram Junior Open. Młodzi golfiści rywalizują we Wrocławiu

We wtorek rozpoczął się turniej golfa dla młodych zawodników – Kram Junior Open. To już czwarty raz, kiedy ambitni golfiści walczą we Wrocławiu o najwyższe trofea. Turniej cieszy się rekordowym zainteresowaniem, a na liście zawodników znalazły się również nazwiska z zagranicy.

  • fot. materiały prasowe

    fot. materiały prasowe


Kram Junior Open jest organizowany już od czterech lat we Wrocławiu. Przez ten czas turniej golfowy dla juniorów zyskał rozgłos i przyciąga do rywalizacji nie tylko polskich młodzików, ale też golfistów z zagranicy. W tym roku o nagrody walczą także golfistki i golfiści z Czech, Niemiec czy Szwajcarii.

120 zawodników na liście startowej

W sumie na liście startowej znalazło się aż 120 zawodników. Juniorzy tak licznie uczestniczą w Kram Junior Open, bo to dla nich szansa na zdobycie punktów do światowego rankingu World Amateur Golf Ranking oraz punktów do rankingu Polskiego Związku Golfa.

– Juniorzy rywalizują ze sobą w wymagającym turnieju podczas trzech rund golfa. Dzięki temu sprawdzają swoje umiejętności w walce z innymi oraz nabierają turniejowej wprawy – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Kram Junior Open. – Nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na ceniony wśród młodych golfistów międzynarodowy turniej Global Junior Golf – dodaje.

Wysoki poziom w czterech kategoriach wiekowych

Kram Junior Open potrwa do czwartku i jest rozgrywany na wysokim poziomie. Juniorzy grają w czterech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-14 lat, 15-16 lat oraz 17-21 lat. Kram Junior Open rozgrywany jest na polu Toya Golf pod Wrocławiem.

Dodajmy, że Wrocław wychował dwóch najlepszych obecnie polskich zawodowych golfistów Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego. Obaj są ambasadorami Kram Junior Open i kibicują juniorom.Zgłoś uwagę