Koronawirus w Śląsku. Mecz z Piastem odbędzie się planowo

Piłkarski Śląsk poinformował o zakażeniu jednego z piłkarzy koronawirusem. Na szczęście zawodnik czuje się dobrze, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Piłkarz ten jest członkiem szerokiej kadry WKS-u i nie znalazł się w meczowym składzie na ostatni mecz w Łodzi z ŁKS-em. Oznacza to, że nie ma potrzeby izolacji całej drużyny, a najbliższy mecz z Piastem Gliwice odbędzie się planowo.


- W poniedziałek drużyna Śląska Wrocław przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Próbka jednego z zawodników dała wynik pozytywny. W oparciu o protokół medyczny, klub niezwłocznie poinformował o tym przypadku Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne - poinformował wrocławski klub.

Piłkarz, którego wynik był pozytywny, należy do szerokiej kadry I zespołu i nie znalazł się w składzie na mecz 1/32 finału Pucharu Polski, rozegrany w minioną niedzielę. Zawodnik czuje się dobrze, zakażenie w jego przypadku ma charakter bezobjawowy. Został odizolowany od drużyny i przebywa teraz na domowej kwarantannie - czytamy dalej w komunikacie.

Przygotowania do pierwszego ligowego meczu w tym sezonie nie zostały zakłócone i odbywają się zgodnie z planem. W sobote - 22 sierpnia - podopieczni Vitezslava Lavicki podejmą Piasta Gliwice. Początek meczu na Stadionie Wrocław o godzinie 17:30. Trwa sprzedaż biletów na ten mecz.Zgłoś uwagę