Koniec remontu zwrotnicy na Nadodrzu. Wracają tramwaje

Torowcy skończyli pracę przy wymianie uszkodzonej zwrotnicy na pl. Powstańców Wielkopolskich na Nadodrzu. To oznacza, że od 11 maja tramwaje linii 1 i 8 wróciły na swoją stałą trasę przejazdu. Natomiast linia 7 pojedzie swoją trasą od 15 maja.

  • Wymieniono dwie z sześciu zwrotnic na Nadodrzu /fot. MPK Wrocław

    Wymieniono dwie z sześciu zwrotnic na Nadodrzu /fot. MPK Wrocław


Wymiana zwrotnicy na Nadodrzu trwała od 8 do 10 maja. Awaria uniemożliwiała jazdę z pl. Powstańców Wielkopolskich w ul. Chrobrego. Z tego powodu tramwaje linii 7 kursują objazdem, ale powrócą na swoją stałą trasę 15 maja. „Siódemki znów będą zatrzymywać się przy przystanku  „Paulińska" w stronę Kleciny. 

– Na tym placu do wymiany zostały nam jeszcze cztery zwrotnice. Następne prace rozpoczniemy za miesiąc – mówi Bartosz Naskręski z MPK Wrocław. – W trakcie pierwszej wymiany wprowadzono zmianę organizacji ruchu i powstał tymczasowy przystanek wydzielony na jezdni. Nadzór ruchu dbał o to, żeby samochody zatrzymywały się przed pasażerami wysiadającymi z tramwaju. Nowa zwrotnica jest ogrzewana i przede wszystkim działa. 

Z powodu remontu tramwaje linii 1 (w stronę Biskupina) oraz 8 (w kierunku Tarnogaju) nie jeździły wokół pl. Powstańców Wielkopolskich, a przystanek  „Dworzec Nadodrze przeniesiono na ul. Trzebnicką. Zgłoś uwagę