Kończą się trzy remonty torowisk

Powoli kończą się remonty torowisk przy ul. Świdnickiej/Podwale, Wróblewskiego i Kujawskiej. Przed nami jeszcze od 15 sierpnia prace na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka.

 


Torowcy finiszują z remontem torów przy ul. Wróblewskiego. Gruntownie odnowiono fragment między ul. Kopernika a Tramwajową. W ubiegłym tygodniu na plac budowy wjechał plasser, czyli urządzenie, które stabilizuje szyny w pionie i poziomie. W tym tygodniu robotnicy skoncentrują się na pracach porządkowych i wykończeniowych.
Wszystkie zabiegi mają skończyć się do 14 sierpnia. To oznacza, że tramwaje ponownie będą dojeżdżały na pętle Biskupin.
 

Swoje zadania wykonawcy kończą również na ul. Kujawskiej. Tam torowisko wymagało przebudowy. Stare tory zdemontowano, trwa osadzanie podkładów i zabudowa płytami.

- W połowie tygodnia na 400-metrowym odcinku nowych torów będzie pracował plasser, a wykonawca będzie porządkował plac budowy przed oddaniem torów do ruchu – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Podobnie jest na skrzyżowaniu ul. Podwale i Świdnickiej, tam także roboty są już na końcówce. Tory zostały osadzone, międzytorze wypełnione nawierzchnią. Ten remont też ma zakończyć się do 14 sierpnia.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, torowcy po udrożnieniu dla ruchu tego skrzyżowania przeniosą się na kolejne, czyli ul. Piłsudskiego/Świdnicka. Nastąpią też zmiany w kursowaniu tramwajów. 
 
 

- Uruchomienie komunikacji tramwajowej na wspomnianych odcinkach jest warunkiem rozpoczęcia od 15 sierpnia kolejnego remontu - wymiany 16 krzyżownic na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej - tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Na szczęście prace na skrzyżowaniu mają potrwać tylko 7 dni - do 21 sierpnia, ale na czas ich trwania konieczne jest zorganizowanie objazdów dla ruchu tramwajowego. - Samochody będą omijały plac budowy zakrzywionym torem jazdy - zapowiada Ewa Mazur. 

Prace wykona konsorcjum firm Spolbud i Zakład Torowy za nieco ponad 748 000 złotych.

Od 15 sierpnia - zmiany w komunikacji [SZCZEGÓŁY] 

Zgłoś uwagę