Kompleks sportowy przy LO XIII rośnie w oczach. Będzie sala do szermierki

W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowoczesny kompleks sportowy, powstający przy ul. Haukego-Bosaka, gdzie mieści się Liceum Ogólnokształcące nr XIII im. Aleksandra Fredry. Koszt inwestycji to 20 mln zł.

  • Budynek nowej hali sportowej przy LO XIII we Wrocławiu /fot. PB

    Budynek nowej hali sportowej przy LO XIII we Wrocławiu /fot. PB


Siłownia, sala fitness, do tańca, do szermierki i duża sala gimnastyczna o powierzchni 600 mkw. – w przyszłym roku szkolnym uczniowie skorzystają z nowego kompleksu sportowego.

– Tutaj będą także trenować szermierze z liceum przy ul. Traugutta. Natomiast po godzinach zajęć sale mogą być wynajmowane – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Siedmiokondygnacyjny kompleks sportowy z budynkiem LO XIII połączy łącznik, który zostanie wybudowany na 1. piętrze. Po lekcjach łącznik będzie zamykany, ale do budynku hali sportowej będzie można się dostać osobnym wejściem, żeby wieczorem udostępnić sale do treningu mieszkańcom.

– Łącznik pojawi się w jednej z dotychczasowych klas, gdzie będziemy musieli wybić okno. Łącznik będzie stalowy z całkowitym przeszkleniem po bokach. Żeby dostać się na salę, uczniowie nie będą musieli opuszczać szkoły – podkreśla Mateusz Barczyk, kierownik robót Haras Budownictwo, która realizuje inwestycję.

W parkingu podziemnym znajdzie się miejsce dla 21 aut. Na parterze pojawi się sala szermiercza, na pierwszym piętrze sala taneczna i główna sala sportowa. Na trzecim znajdzie się widownia, a w pozostałych dwóch będą pomieszczenia techniczne, związane z ogrzewaniem, wentylacją i chłodzeniem całego obiektu. Nie zabraknie windy.

Umiejscowienie dużej sali gimnastycznej na piętrze nie będzie problemem. Regularne odbicia piłek nie wpłyną na komfort korzystania z innych sal.

– Podłogi są inne, mają odpowiednie parametry pod salę sportową, żeby wytrzymały np. codzienne granie w koszykówkę. Tak samo sufity są odporne na uderzenia piłką – zaznacza Barczyk.

Obecnie trwa montaż stolarki okiennej oraz tynkowanie. Zakłada się, że prace zostaną ukończone w drugim kwartale przyszłego roku. Uczniowie mają skorzystać z obiektu w roku szkolnym 2022/2023.Zgłoś uwagę