wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sale do szermierki i tańca, hala sportowa i siłownia. Przy LO XIII powstaje kompleks sportowy

W hali zamontowano już między innymi kosze i bramki fot. facebook.com/sutrykjacek
W hali zamontowano już między innymi kosze i bramki

Budowa nowego bloku sportowego w XIII LO przy ul. Hauke-Bosaka powoli dobiega końca. Multifunkcyjna sala jest już prawie gotowa, a obecnie prace koncentrują się przede wszystkim na wykończeniu wnętrz. Siłownia, sala fitness, do tańca, do szermierki i duża sala gimnastyczna o powierzchni 600 mkw – siedmiokondygnacyjny kompleks sportowy ma zostać oddany do użytku już w połowie roku.

Reklama

Budowa bloku sportowego w Liceum Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry jest już na finiszu. Halę ze szkołą połączy dobudowany łącznik, dzięki któremu uczniowie nie będą zmuszeni do opuszczania placówki, aby dostać się na zajęcia sportowe. Po lekcjach łącznik będzie zamykany, ale do budynku hali sportowej będzie można się dostać osobnym wejściem, żeby wieczorem udostępnić sale do treningu mieszkańcom.

Kompleks sportowy dla uczniów i mieszkańców

Obecnie w kompleksie sportowym przy ul. Hauke-Bosaka trwają prace związane z wykończeniem wnętrz, a w sali do szermierki zostały już ułożone podłogi.

Tutaj będą także trenować szermierze z liceum przy ul. Traugutta. Natomiast po godzinach zajęć sale mogą być wynajmowane.
Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje

Ponadto, montowane są lustra w sali do tańca i siłowni, a także drabinki. Już wcześniej pojawiły się kosze, bramki czy zegary. Sercem bloku sportowego w XIII LO jest największa sala, którą na potrzeby zajęć można podzielić na mniejsze przestrzenie. Uczniowie i mieszkańcy będą mogli korzystać z sali do szermierki, tańca zaplecza gospodarczego i siłowni. Co istotne, cały kompleks jest klimatyzowany i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ważnym elementem inwestycji jest również podziemny parking dla nauczycieli, który pomieści 21 samochodów.

Uczniowie skorzystają z obiektu już od września

Na parterze będzie znajdować się sala szermiercza, na pierwszym piętrze sala taneczna i główna sala sportowa, na trzecim zaś widownia. Pozostałe dwa zostaną przeznaczona na pomieszczenia techniczne, związane z ogrzewaniem, wentylację i chłodzeniem całego obiektu. Umiejscowienie dużej sali gimnastycznej na piętrze nie będzie problemem, a regularne odbicia piłek nie wpłyną na komfort korzystania z innych sal. 

Podłogi są inne, mają odpowiednie parametry pod salę sportową, żeby wytrzymały np. codzienne granie w koszykówkę. Tak samo sufity są odporne na uderzenia piłką.
Mateusz Barczyk, kierownik robót Haras Budownictwo

Inwestycję nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich, a jej całkowity koszt to ponad 20,4 mln zł. Kompleks ma zostać oddany do użytku w połowie roku – tak, aby uczniowie mogli z niego korzystać już w roku szkolnym 2022/2023.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama