Rusza Klub Młodego Miłośnika Komunikacji Miejskiej. MPK rozpoczyna nabór

MPK Wrocław poszukuje młodych miłośników transportu publicznego, którzy dołączą do Klubu Młodego Miłośnika Komunikacji Miejskiej.


Chętni, którzy nie ukończyli 18 lat, otrzymają specjalne legitymacje i będą dostawać mailowo informacje o nowościach w spółce. Członkowie Klubu mogą ównież uczestniczyć w różnych wydarzeniach organizowanych przez MPK.

– Chcemy w ten sposób zachęcać wrocławian do korzystania z komunikacji miejskiej od najmłodszych lat – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy tym samym powiedzieć dzieciom i młodzieży, że ich pasja związana z transportem publicznym jest świetna! Na razie zachęcamy do dołączenia do Klubu, ale za kilka lat kto wie? Może zobaczymy się za pulpitem tramwaju lub kierownicą autobusu? – zachęca Krzysztof Balawejder.

Jak narodził się pomysł na założenie Klubu?

Uruchomienie Klubu Młodego Miłośnika Komunikacji Miejskiej jest prezentem MPK Wrocław dla dzieci i młodzieży.

– Zgłosiło się do mnie dwóch młodych fanów komunikacji miejskiej – mówi motornicza Anna Koszuta. – Robili zdjęcia tramwajom, autobusom i czuli, że chcą brać udział w życiu MPK. Zapewne jest więcej takich zapaleńców. Możemy ułatwić im realizację tej pasji.

Dwaj pierwsi miłośnicy stali się ambasadorami Klubu Młodego Miłośnika Komunikacji Miejskiej. Ten, wkrótce otrzyma także swoje imię. Jakie? Przewoźnik zaznacza, że jest to niespodzianka.

Jak można dołączyć do Klubu?

Każdy, kto chce dołączyć do klubu, powinien napisać maila na adres: promocja@mpk.wroc.pl i zgłosić chęć dołączenia. Można to zrobić indywidualnie, a w tytule maila należy wpisać KLUB MŁODEGO MIŁOŚNIKA KOMUNIKACJI MIESKIEJ. Po akceptacji ze strony MPK, która może potrwać nawet tydzień, członek Klubu zostanie zaproszony do siedziby spółki po odebranie imiennej legitymacji. Spółka będzie mu także wysyłać informacje na podanego wcześniej maila.

Regulamin członkostwa w Klubie Młodego Miłośnika Komunikacji Miejskiej będzie dostępny na stronie internetowej przewoźnika.Zgłoś uwagę