Kino Sci-Fi z przymrużeniem oka

Przegląd Kultowych Filmów Sci-Fi rozpocznie się 7 maja w Kinie Nowe Horyzonty. Otworzy go niezapomniana Barbarella z 1968 roku. W programie także panele dyskusyjne i improwizacje teatralne. 


W ramach Moico Enjoy Movies fani kina mają okazję obejrzeć kultowe produkcje. Tym razem zobaczą inwazję kosmicznych wampirów, walkę o pokój we Wszechświecie i niepokojące wizje przyszłości.

Tegoroczny Przegląd to cztery wieczorne seanse w salach wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty. W programie filmy Sci-Fi z lat 60., 70. i 80. XX wieku. Przegląd rozpocznie się 7 maja. Zainauguruje go kosmiczna superagentka – Barbarella. Następnie 14 majahorror Sci-Fi Lifeforce, 21 maja – Zardoz z Seanem Connerym i na koniec 28 majaHe-Man i Władcy Wszechświata z Dolphem Lungrenem w tytułowej roli He-Mana.

Seansom będą towarzyszyć stand-upy grupy teatralnej IMPROKRACJA oraz panele dyskusyjne moderowane przez krytyka filmowego − Bartosza Czartoryskiego.

Konkurs filmowy w ramach Moico Enjoy Movies

Rysujesz? Piszesz? Kręcisz? Weź udział w konkursie na krótkometrażowy (do 10 minut) film realizujący konwencję kina Sci-Fi z przymrużeniem oka − nagrany kamerą, aparatem, telefonem itp. W konkursie udział może wziąć każdy, kto do 17 maja wrzuci swoje nagranie na youtube, vimeo lub facebook Moico i wyśle link na adres e-mail: social@moico.pl. Filmy, które wejdą do Konkursu, muszą poruszać się w obrębie tematu Przeglądu, jakim jest kino Sci-Fi. Forma jest dowolna np. animacja czy też krótka fabuła. Jury przyzna nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: publiczności i internautów. Zwycięzców konkursu poznamy podczas finału Moico Enjoy Movies – 28 maja.

Program 3. edycji Moico Enjoy Movies

Kino Nowe Horyzonty, sala 3, godz. 20.30.

Bilety (16zł) do kupienia w kasach Kina NH.

7 maja 2015 Barbarella, reż. Roger Vadim, USA, 1968, 98 min.

14 maja 2015 Lifeforce, reż. Tobe Hooper, Wielka Brytania, 1985, 116 min.

21 maja 2015 Zardoz, reż. John Boorman, Wielka Brytania, 1974, 105 min.

28 maja 2015  (finał MEM) He-Man I Władcy Wszechświata, reż. Gary Goddart, USA, 1987, 106 min. Rozstrzygnięcie konkursu na krótkometrażowy film Sci-Fi. Zgłoś uwagę