Kapitan nadal na pokładzie. Krzysztof Mączyński zostaje w Śląsku

Kapitan piłkarskiego Śląska Wrocław, Krzysztof Mączyński, przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa obowiązywać będzie do czerwca 2023 roku.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


Mączyński do Wrocławia trafił z warszawskiej Legii na początku zeszłego roku. Łącznie w zielono-biało-czerwonych barwach zagrał 54 razy, strzelając cztery gole. Ponadto od sezonu 2019/2020 został mianowany kapitanem drużyny WKS-u. Krzysztof Mączyński ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, a w przeszłości grał również w reprezentacji Polski - był jednym z ważniejszych piłkarzy w kadrze Polski podczas mistrzostw Europy w 2016 roku.

- Dotychczasowy kontrakt Krzysztofa Mączyńskiego obowiązywał do końca obecnego sezonu. Gdy zawieraliśmy go niemal dwa lata temu, byliśmy w trudnej sytuacji, mając w perspektywie walkę o utrzymanie. Dziś patrzymy w górę tabeli, obieramy zupełnie inne cele i doceniamy postęp, jaki w tym czasie dokonała drużyna. Krzysztof to kapitan naszego zespołu, niezwykle ważna postać zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że nadal będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław, a jego doświadczenie i charakter z pewnością pomogą drużynie odnosić zwycięstwa - mówi prezes Śląska, Piotr Waśniewski.

- Bardzo dobrze czuję się we Wrocławiu i cieszę się, że nadal będę częścią tego klubu. Głęboko wierzę, że tę drużynę stać na sukces, a kluczem do tego niezmiennie jest maksymalne zaangażowanie i koncentracja na najbliższym spotkaniu. Pragnę podziękować kibicom za siłę i wsparcie, które od nich otrzymujemy - w tych dobrych i złych chwilach - oraz zapewnić, że reprezentując Śląsk Wrocław, ambicji i woli walki nigdy nam nie zabraknie - przyznaje Krzysztof Mączyński.

Piłkarze Śląska przebywają teraz na krótkich urlopach. Do zajęć wrócą 4 stycznia, a w połowie miesiąca wylecą na kilkudniowe zgrupowanie do Turcji. Zgłoś uwagę