Rusza kampania społeczna WCRS „Nic przez telefon”

17 stycznia 2020 r. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do Barbary przy ul. Świdnickiej 8B na otwarty wykład profesora Jana Miodka, poświęconym manipulacjom językowym. To początek kampanii „Nic przez telefon”, która ma na celu ostrzeganie przed oszustami, wykorzystującymi telefon jako narzędzie do wyłudzania pieniędzy.


Piątkowe spotkanie rozpocznie konferencja połączona z prezentacją Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, obrazującą skalę przestępstw oraz technikę działania złodziei. Tuż po niej wykład profesora Jana Miodka poruszy zagadnienia z obszaru manipulacji językowej, wpływającej na budowanie zaufania z rozmówcą.

Kampania „Nic przez telefon” – wykład profesora Jana Miodka

Kampania „Nic przez telefon” – wykład profesora Jana Miodka

Wykład / Spotkania
Termin 17 stycznia 2020 od 16:30 do 17:30

Miejsce Barbara

Zobacz

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do uczestnictwa wszystkich wrocławian, zainteresowanych problemem wyłudzeń drogą telefoniczną, wykorzystywaną przez naciągaczy.

Kampania objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Wydarzenie organizują: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Komenda Miejska Policji we Wrocławiu we współpracy z partnerami.

O kampanii

Kampania „Nic przez telefon” potrwa od 17 do 26 stycznia 2020 r. Jest skierowana przede wszystkim do osób starszych i samotnych, które najczęściej są ofiarami telefonicznych oszustów. W trakcie trwania kampanii ulotki informacyjne będą rozdawane przez księży, policjantów oraz pracowników opieki społecznej. Ich wręczeniu będzie towarzyszyć krótka rozmowa uwrażliwiająca na ten duży problem społeczny.

Dodatkowo do 17 stycznia policjanci przekażą do wrocławskich przedszkoli 20 tysięcy pocztówek-kolorowane, z których dzieci będą mogły przygotować specjalne laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Film promujący akcję oraz informujący o zagrożeniach będzie wyświetlany na monitorach w pojazdach MPK i w budynkach ZUS.Zgłoś uwagę