Jest wykonawca rozbudowy ul. Weigla

Jeśli uprawomocni się wybór komisji przetargowej to już w przyszłym tygodniu będzie można podpisać z firmą Skanska kontrakt na rozbudowę ul. Weigla. Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły właśnie postępowanie.

  • fot.www.google.pl/maps


Ulica Rudolfa Weigla (boczna ul. Ślężnej) ma być rozbudowana od Wojskowego Szpitala Klinicznego do Szpitala Uniwersyteckiego. Droga zostanie poszerzona, do standardowych rozmiarów a także zyska chodniki i miejsca do parkowania. Projekt ma związek z budową Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka.

Ulica ma być poszerzona od strony ogródków działkowych, zatem nie zaplanowano żadnych zmian w parku po jej północnej stronie. W związku z tym sąsiedztwem i faktem, że to tylko dodatkowy dojazd do klinik na nowej jezdni maja pojawić się progi zwalniające.

Projektem rozbudowy ul. Rudolfa Weigla we Wrocławiu zainteresowanych było dwóch wykonawców. Firma Skanska zaoferowała swoje usługi za nieco ponad 2,72 mln zł, a konsorcjum Elektrotim i Drobud za ponad 2,99 mln zł. Planowany termin zakończenia realizacji to maj 2015 roku. Środków na ten cel nie powinno zabraknąć gdyż zamawiający przeznaczył na budowę 3,4 mln zł.
ram

Zgłoś uwagę