Jazz nad Odrą 2018: Konkurs na Jazzową Indywidualność Roku

Znamy już termin tegorocznej 54. edycji Festiwalu Jazz nad Odrą (26-30 kwietnia). Organizatorzy nie zdradzają jeszcze programu, ale można już zgłaszać się na towarzyszący JnO konkurs na Jazzową Indywidualność Roku. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 kwietnia.


Rywalizacja dla młodych zdolnych

Pierwsze konkursy dla utalentowanych jazzowych wykonawców organizowano we Wrocławiu już w 1957 (wówczas jako I Ogólnopolski Przegląd Studenckich Zespołów Jazzowych), a od początku trwania „Jazzu nad Odrą” (czyli od 1964 roku) konkursy jazzowe są integralnym elementem każdej edycji wrocławskiej imprezy.

Jak wziąć udział w konkursie

Dziś konkursy odbywają się pod nazwą Jazzowa Indywidualność Roku, a wziąć w nich udział mogą zarówno zespoły, jak i soliści (m.in. wokaliści). Ważne, aby do 30 kwietnia 2018 nie przekroczyć wieku 35 lat, wypełnić specjalną kartę zgłoszenia i dołączyć do niego płytę CD z 20-30 minutowym materiałem muzycznym. To dowolna prezentacja, ale ma zawierać jeden z jazzowych standardów w opracowaniu uczestnika. Potrzebne będą także zdjęcia wraz z notką biograficzną. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybierze 6, a max. 8 najciekawszych zespołów i solistów, którzy zostaną zaproszeni do Finału Konkursu (koncert w ramach 54. Jazz nad Odrą we Wrocławiu, w dniach 27-28 kwietnia 2018r.). Młodzi muzycy startujący w konkursie nie mogą być laureatami poprzednich edycji „Jazzu nad Odrą”.

Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia znajdziecie tutaj.

Laureaci 53. edycji JnO

W ubiegłorocznym konkursie wzięło udział 9 zespołów, a główną nagrodę, czyli Grand prix w wysokości 25 tysięcy złotych (ufundowane przez prezydenta Wrocławia) oraz nagrodę redakcji „Jazz Forum” otrzymali muzycy Adam Jarzmik Quintet. Nagroda ZAIKS-u (10 tysięcy zł) przypadła formacji Jan Kantner Quartet, a Nagroda Związku Artystów Wykonawców Stoart powędrowała do zespołu Łukasz Kokoszko Collective.Zgłoś uwagę