Jarmark Świętojański 2016 otwarty [ZDJĘCIA]

W sobotę, 21 maja, o godz.10.00 przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczął się Jarmark Świętojański, który tradycyjne odbywa się wzdłuż ulic Świdnickiej i Oławskiej i w części Rynku. Stoiska będą czynne codziennie od godz. 10.00 aż do 21.00 dnia 26 czerwca. To gratka dla turystów i osób poszukujących np. oryginalnego prezentu.


W centrum Wrocławia znów pojawiły się drewniane domki. Jarmarki na wrocławskim Rynku co roku przyciągają rzesze gości, w dużej mierze z zagranicy. Tak jest i tym razem. Pogoda dopisała i w sobotę na jarmarku pojawiły się tłumy ciekawych, żądnych zakupów, nowych atrakcji i dobrej zabawy mieszkańcow i turystów z różnych stron świata. Nic dziwnego, bo podobnie jak w ubiegłym roku atrakcji nie brakuje. 

Plaża w sercu miasta rządzi

Wszystkie leżaki na stworzonej na Rynku plaży były zajęte, na szczęście obok w klimatycznych, zielonych Ogrodach Świętojańskich było gdzie usiąść. Dzieci cieszyły się z mini placu zabaw z karuzelami, a turyści namiętnie robili zdjęcia wszystkiemu na około. I tym razem na Jarmarku Świętojańskim można poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży: poleżeć na leżaku z zimnym napojem i zanurzyć stopy w ciepłym piasku. Słoneczna plaża w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji Jarmarku Świętojańskiego podbiła serca wrocławian. Pomysł ten spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem, że w tym roku przy Pręgierzu jest jeszcze więcej przestrzeni do plażowania. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie orzeźwiającymi napojami w„Młynówce” - wyjątkowym domku z kołem młyńskim i wiatrakiem, położonym w zaciszu świętojańskich ogrodów. Miłośnicy jedzenia i kulinarnych spotkań pod gołym niebem mogą skorzystać z menu plenerowej kuchni i raczyć się potrawami w jadalni na powietrzu. 

Bajkowe ogrody i zakupy

Można też rozkoszować się romantycznym, bajkowym klimatem Ogrodów Świętojańskich tudzież poddać się szałowi zakupów. Chętni mogą wybierać upominki wśród designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów m.in.:drewna i lnu. Można nabyć zielarskie i kosmetyczne wyroby oraz oryginalne dewocjonalia od sióstr z monastyru św. Elzbiety na Białorusi – dochód ze sprzedaży idzie na cele charytatywne.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy, np. kowala. Dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy, kaw, herbat i przypraw, ekologicznych win, suszonych owoców z całego świata. W drewnianych domkach po raz pierwszy zagoszczą podkarpackie miody, gruzińskie potrawy, konfitury i przetwory.

Jarmark Świętojański 2016

Jarmark Świętojański 2016

Giełdy / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Targi
Termin od 21 maja 2016 10:00 do 26 czerwca 2016 21:00

Miejsce Rynek

Zobacz

Atrakcje Jarmarku Świętojańskiego

  • W sobotę, 11 czerwca, odbędzie wystawa florystyczna przy Pręgierzu
  • W niedzielę, 12 czerwca, Gra Rodzinna
  • W niedzielę, 19 czerwca, warsztaty florystyczne, pokaz i konkurs na najładniejszy wianek

fot. Eliza GłowickaZgłoś uwagę