Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Feeria świateł i kolorów, zapach lasu i najróżniejszych frykasów, klimat zbliżających się świąt i mnóstwo niespodzianek – 22 listopada otwarto we Wrocławiu kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku zagości w Rynku, na pl. Solnym i ulicy Oławskiej do 31 grudnia. 


– Nie mogłam się już doczekać – mówi Anna Dubielecka, która od kilku lat przyjeżdża na Jarmark spod Ząbkowic Śląskich. Umawia się tu z przyjaciółmi na grzane wino i szaszłyki, kupuje prezenty i robi setki zdjęć. – Dla mnie to miejsce magiczne, dzięki niemu zapominam, że nie jestem już dzieckiem. 

Podczas tegorocznego Jarmarku nie zabraknie tego, co wrocławianie i turyści w każdym wieku znają i lubią najbardziej, np. 8-metrowego wiatraka, Bajkowego Lasku, kolejki górskiej, domków z tarasami, karuzeli czy sań zaprzężonych w renifery.

Czytaj o wszystkich wydarzeniach Jarmarku:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Eventy / Jarmarki / Dla wszystkich
Termin od 22 listopada 2019 do 31 grudnia 2019

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

Fabryka Prezentów, nowinki z daleka i pełno smakołyków

Będą także nowości. Na przykład w Bajkowym Lasku pojawi się Fabryka Prezentów – dwupoziomowa chatka z ogromnymi oknami, przez które będzie można podglądać elfy, przygotowujące podarki.

Jarmark to oczywiście także pięknie oświetlone domki handlowe, pełne drewnianych zabawek, ceramiki, biżuterii, niebanalnych drobiazgów i mnóstwa innych rzeczy, które doskonale nadają się do włożenia pod choinkę. Tegoroczne nowinki to m.in. produkty z soli himalajskiej i malowane kosze z Filipin.

Czytaj więcej: Gdzie zaparkować w centrum Wrocławia? 

Smakosze mogą liczyć na frykasy z różnych stron Polski i świata. Znajdą tu m.in. miody z dolnośląskich pasiek, szaszłyki, oscypki z żurawiną, pieczone kasztany, węgierskie langosze, konfitury i nalewki z Armenii, turecka baklava, holenderskie i włoskie sery, bakalie, owoce w czekoladzie i wrocławskie pierniczki-kamieniczki.

Jak co roku będzie można także zamawiać ręcznie malowane bombki z życzeniami, fotografować się przy tablicach z zimową scenerią, wrzucać do skrzynki listy do Świętego Mikołaja i brać udział w koncertach i innych wydarzeniach artystycznych.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna/jarmarkbozonarodzeniowy.com

Strefa lokalnych dzieł i smaków

Na na północnej pierzei Rynku będzie zaś można znaleźć specjalną strefę.

Więcej czytaj tutaj

– W roku ubiegłym Wrocław, jako pierwszy w Polsce, utworzył na Jarmarku strefę pod nazwą „Wrocław Społecznie i Lokalnie”, w której organizator udostępnił nieodpłatnie miejsca wystawiennicze podmioom wspierającym osoby defaworyzowane i zagrożone wykluczeniem społecznym – mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM i dodaje:

– W tym roku będziemy tam gościć 13 stowarzyszeń lub fundacji, których podopieczni przygotowali piękne stroiki i ozdoby świąteczne, a także oryginalne bukiety z owoców i warzyw oraz różne drobiazgi z poddanego recyklingowi plastiku. W strefie prezentowane są także wyjątkowe produkty wystawców z Dolnego Śląska, należących do certyfikowanej Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Będziemy tam mogli spróbować najlepszych dolnośląskich serów, miodów czy wędlin.

Zobacz, po co iść na Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku [ZDJĘCIA]Zgłoś uwagę