Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Jak będą wyglądały Nowe Żerniki?

Wyniki rozstrzygającej II etapu konkursu w czwartek


10 października 2013 r. (czwartek) o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają do Arsenału przy ul. Cieszyńskiego 9 we Wrocławiu (sala nr 28A od dziedzińca) na publiczne ogłoszenie decyzji Sądu Konkursowego, rozstrzygającej II etap konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Nowe Żerniki we Wrocławiu.

Po ogłoszeniu decyzji Sądu Konkursowego nastąpi otwarcie wystawy wszystkich prac nadesłanych w I i II etapie konkursu, która będzie czynna do 30 października 2013 r.

Dyskusja pokonkursowa odbędzie się po oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Nowe Żerniki to olbrzymie przedsięwzięcie, inspirowane wystawą WuWa (Wohnuung und Werkraum)  sprzed 85 lat, zorganizowaną przez śląski oddział Werkbundu na wrocławskiej Wielkiej Wyspie. WuWa okazała się jednym z najciekawszych eksperymentalnych osiedli modernistycznych lat 20. ubiegłego wieku.

Nowa WuWa zajmie obszar 40 hektarów w okolicy Nowych Żerników. Zostanie wybudowana na terenie należącym do miasta. Będzie osiedlem w pełni ekologicznym, z zagospodarowaną przestrzenią publiczną, w której powstaną przedszkole, szkoła, dom kultury, kościół, osiedlowy bazarek, dom opieki, boiska, siedziba lekarza rodzinnego.



Zgłoś uwagę