Inwestycje rowerowe 2014

Zobacz gdzie powstaną drogi dla jednośladów

  • Inwestycje rowerowe 2014. Wrocław

    Inwestycje rowerowe w 2014 roku


Poznaliśmy planowane na rok 2014 inwestycje rowerowe. Jest ich sporo. Powody do zadowolenia powinni mieć m.in. mieszkańcy Nowego Dworu, bo w tym roku powstaną nowe drogi rowerowe, które doprowadzą ich do samego centrum miasta. Łatwiej dojedziemy jednośladem także np. na Karłowice. Sporo nowych ścieżek powstanie również przy okazji przebudowy kilku ulic, m.in. Krupniczej, Skłodowskiej-Curie czy Przyjaźni.

Nowe ulice i nowe ścieżki

Listę inwestycji otwierają pozycje, których realizacja rozpoczęła się w 2013 roku, a w tym roku mają zostać zakończone. Chodzi m.in. o trasy rowerowe na ul. Na Polance czy na ul. Legnickiej, przy byłej zajezdni tramwajowej.
W ciągu najbliższych 12 miesięcy sporo ścieżek powstanie też w związku z przebudowami kilku ważnych ulic Wrocławia. Chodzi tutaj o ul. Skłodowskiej-Curie, Zamkową, Przyjaźni, Okulickiego, Nowowiejską, Krupniczą, Racławicką, Mińską i Wyszyńskiego. Wszędzie tam kierowcy zyskają nową nawierzchnię, piesi - chodniki, a rowerzyści nowe ścieżki rowerowe.

Nowy Dwór połączony z centrum

To nie koniec planów. – Chcemy zbudować jeszcze drogi rowerowe na ul. Strzegomskiej, Robotniczej i Śrubowej, co zapewni rowerzystom z Nowego Dworu wygodny dojazd do centrum miasta – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM.
Nowy odcinek dla rowerzystów ma powstać też w ciągu ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o odcinek między rondem, a skrzyżowaniem z ul. Wielką. W ubiegłym roku do użytku oddaną w tamtym rejonie fragment od Sky Tower w kierunku centrum. Teraz powstanie kolejny.
Ułatwienia dla miłośników jednośladów mają powstać też na Nadodrzu i Ołbinie. Najpewniej pojawią się tam kontrapasy.
Rowerzyści w tym roku pojadą swoim pasem także po ul. Trzebnickiej, na odcinku od pl. Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Łokietka. – To znacznie ułatwi przejazd na Różankę i Karłowice – mówi Daniel Chojnacki.


Ul. Oławska, Grota- Roweckiego…

Na liście inwestycji jest budowa ścieżki rowerowej na ul. Oławskiej, od fosy do tzw. pl. Społecznego. Urzędnicy chcą połączyć też drogę rowerową na ul. Grota-Roweckiego z ul. Borowską.
Pas rowerowy z prawdziwego zdarzenia powstanie na ul. Mickiewicza, na odcinku od Kopernika do mostu Zwierzynieckiego. Łączy się to z budową parkingu przy Hali Stulecia. Kiedy powstanie, na ulicy Mickiewicza będzie zakaz zatrzymywania się i parkowania, a w zamian pojawi się ścieżka dla jednośladów. Ciągi pieszo-rowerowe powstaną też na ul. Marszowickiej.

Nowości rowerowe

W planach na ten rok znalazła się też inwestycja dość nietypowa. Urzędnicy chcą zbudować ścieżkę rowerową pod mostem Warszawskim na lewym brzegu Odry. Inwestycja wymaga jednak koordynacji z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Biuro oficera rowerowego planuje we Wrocławiu przetestować także inny model progów zwalniających, tzw. sinusoidalnych, które są łatwiejsze do pokonywania dla rowerzystów. W planach jest też budowa przejazdu rowerowego ul. Bogusławskiego-Świdnicka-pl. Strzegomski. KAJ

 

 

 Zgłoś uwagę