Inwestycje edukacyjne na północy Wrocławia. Żłobek i przedszkole na Sołtysowicach

We wrześniu 2022 r. przy ul. Sołtysowickiej 9a otwarty ma zostać nowy żłobek dla 150 dzieci. Wylane zostały już fundamenty. Rozpoczęły się także prace przy budowie przedszkola przy ul. Lekcyjnej.

  • Budowa żłobka na Sołtysowicach /fot. WI

    Budowa żłobka na Sołtysowicach /fot. WI


Żłobek razem z biblioteką powstanie na terenie o powierzchni 4835 m kw., z czego powierzchnia użytkowa wyniesie 1751 m kw. Koszt inwestycji to 12 mln zł.

W nowym, pięciooddziałowym żłobku, zaplanowano m.in.: szatnie, bawialnie, sypialnie, zmywalnię, toaletę zewnętrzną dla dzieci na placu zabaw, salę do przewijania oraz magazyny. W budynku nie zabraknie też wielofunkcyjnej sali, jak i pomieszczenia dla rady osiedla.

– Rozpoczęliśmy prace związane z budową ścian konstrukcyjnych, już je widać – tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – W czerwcu planujemy przeprowadzenie odbioru technicznego obiektu, żeby jesienią dzieci mogły uczęszczać do nowoczesnej placówki, która zostanie zintegrowana z biblioteką oraz nową salą dla rady osiedla – dodaje.

Wizualizacja żłobka na Sołtysowicach

Podobny obiekt zbudowano na ul. Sygnałowej na wrocławskim Jagodnie. Tam zbudowano siedmioodziałową placówkę dla 220 dzieci. Natomiast okoliczni mieszkańcy mogą skorzystać z biblioteki oraz lokalu dla rady osiedla.

– To dobre rozwiązanie z punktu widzenia rad osiedli. Wykorzystywany jest jeden funkcjonalny budynek dla mieszkańców danego osiedla – dodaje Krzysztof Świercz.

Nowe przedszkole na północy

Na Sołtysowicach rozpoczęła się również budowa publicznego przedszkola dla ok. 250 dzieci. Placówka powstanie w pobliżu ul. Lekcyjnej i Bagatela. Obiekt wybuduje prywatny inwestor na terenie pozyskanym od miasta w dzierżawę wieczystą. Przedszkole powinno być gotowe jesienią 2022 r.  

Wybudowane przez prywatnego inwestora przedszkole publiczne działa już m.in. na ul. Rezedowej. Uczęszcza tam 250 dzieci.Zgłoś uwagę