Weekendowe imprezy rowerowe

Masa atrakcji w najbliższy weekend. Sprawdź je!

  • fot. rowerowy.wroclaw.pl


To będzie trzydniowe święto cyklistów. W jednym czasie w stolicy Dolnego Śląska organizowane są bowiem aż trzy rowerowe wydarzenia: Bike Days, czyli Festiwal Filmów Rowerowych, Piknik na Welodromie i Wrocławskie Święto Rowerzysty. W ramach wszystkich imprez odbędą się przeróżne atrakcje, a o tym, jak zaplanować sobie rowerowy weekend we Wrocławiu, przeczytacie poniżej. 

Na początek śniadanie! 

Pyszne owsianki, wegańskie kanapki, szejki, kawa i owoce! W czwartek i piątek (5.06 i 6.06) na wrocławskich rowerzystów czekać będą pożywne i zdrowe śniadania! To kolejna odsłona akcji, którą w ubiegłym roku zapoczątkowała Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Gdzie na śniadanie? TU

Rowerem do Nowych Horyzontów 

Rowerowe święto rozpoczyna się już w piątek 6 czerwca. Tego dnia rusza druga edycja Bike Days, czyli Festiwalu Filmów Rowerowych. W programie pokaz 12 produkcji, w tym premiera filmu „Unstoppables”, kadr z filmu Unstoppables brytyjsko-hiszpańskiej produkcji w reżyserii Daniela Jarioda, której światowa premiera przewidziana jest na rok 2014. To dokument złożony z dwóch głównych wątków – przygotowań niepełnosprawnych sportowców do igrzysk paraolimpijskich w Londynie oraz narracji osób, które dzięki rowerowi zwyczajnie odnalazły radość życia. Jest to opowieść o stracie i optymizmie, rywalizacji i imponującej determinacji.

Poza wątkiem filmowym organizatorzy przewidzieli również debaty, wystawy oraz rowerowy SWAP.

Wszystko to w kinie Nowe Horyzonty od 6 do 8 czerwca.

Więcej o Bike Days przeczytacie TU

 

Piknik na WELODROMIE w ramach OUT OF STH

4. Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej odbywa się w tym roku pod hasłem rowerów. W galerii BWA Awangarda trwa poświęcona jednośladom wystawa „Velodream”, a 7 czerwca na welodromie przy ulicy Żmigrodzkiej odbędzie się rodzinny piknik rowerowy. Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, ma ono na celu reaktywować potencjał tego miejsca.welodrom

W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, pokazy sztuki rzemiosła rowerowego, otwarte stanowisko rowerowej grafiki sitodrukowej, napoje, przekąski, wata cukrowa i wiele innych. W wyścigu na welodromie będą mogli wziąć udział użytkownicy „ostrego koła”, a zapisy będą prowadzone na miejscu o godzinie 10.00 lub e-mailowo kuba@proces.co

Impreza rusza w sobotę 7 czerwca na welodromie przy ul. Żmigrodzkiej 243 o godzinie 11.00 i potrwa do 16.00

Więcej o wydarzeniach w ramach OUT OF STH przeczytacie TU

 

Wrocławskie Święto Rowerzysty 

I w końcu w niedzielę, 8 czerwca, wielka impreza, piknik i rowerowy przejazd przez miasto w ramach Wrocławskiego Święta Rowerzysty. To będzie szósta edycja imprezy. W tym roku również odbędzie się ono pod hasłem „Śluzy malować – zalegalizować”. Organizatorzy postulują bowiem jak najszybsze dokończenie przez rząd RP nowelizacji rozporządzeń wykonawczych w Prawie o Ruchu Drogowym, co pozwoli na budowę bezpiecznych rozwiązań w infrastrukturalnych.

W ramach święta odbędzie się masa imprez. Po pierwsze w samo południe z placu Solnego wyruszy Szykowny Peleton, który około 14.00 dotrze do parku Tołpy, w którym odbędzie się wielki rowerowy piknik.

Szczegóły znajdziecie TU

 

zebrała ulaj

 Zgłoś uwagę