Graffiti na Nadodrzu

Nowe murale

 • Willy Brandt graffiti

  Upamiętnienie rocznicy setnych urodzin Willy Brandta

 • Willy Brandt graffiti

  Graficy tworzą murale na Nadodrzu

 • Willy Brandt graffiti

  Graffiti nawiązujące do cytatów wypowiedzi Willy Brandta

 • Willy Brandt Wrocław

  Centrum Willy Brandta we Wrocławiu

 • graffiti Willy Brandt

  W akcje zaangażowali się niemieccy studenci


Na  Nadodrzu powstają nowe graffiti i murale. Malowidła nawiązują do działalności Willy'ego Brandta. W tworzenie graffiti zaangażowali się profesjonalni graficy, niemieccy studenci, ale też dzieci z pobliskich szkół.

 

Udostępniliśmy ścianę naszego budynku aby powstał tu mural i graffiti. W taki sposób staramy się spopularyzować postać Willy Brandta, bo uczestnicy tworzą, ale też pytają o tego wybitnego polityka

mówił prof. Krzysztof Ruchniewicz, dyrektor Centrum im. Willy Brandta.

Graffiti i murale to początek działań, które mają promować sztukę uliczną we Wrocławiu. Na ścianie są malowane między innymi cytaty Willy'ego Brandta.

 

Zaczęliśmy od tagowego liternictwa. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to dzieło przypadku, literki nachodzą na siebie, są różnokolorowe. To był zamysł artystyczny. Przedstawiono tekst, który rozmawia sam ze sobą mówiła dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Akcję pozytywnie oceniają przedstawiciele galerii BWA Awangarda we Wrocławiu.

 

Te graffiti spełniają rolę otwartości. Motyw mozaiki jest popularny w nurcie Street Art. Podobne napisy widniały między innymi na Murze Berlińskim mówiła Joanna Stembalska z BWA Awangarda we Wrocławiu.

Organizatorem akcji jest Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta. Okazją do stworzenia graffiti jest setna rocznica urodzin patrona placówki. Do marca trwa konkurs na wielkogabarytowe malowidło ścienne, które także ma nawiązywać do osoby Willy'ego Brandta. Organizatorem plebiscytu jest Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W kwietniu odbędzie się debata poświęcona Brandtowi organizowana przez Uniwersytet Wrocławski.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę