wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:35

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wydarzenia
 3. Teatr
 4. "Nowy wspaniały bunt" - teatralna premiera Kolektywu Kobietostan

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Grupa kobiet w kreatywnym poszukiwaniu nowej formy buntu. Próbowały już wszystkiego. Szukały wzajemnych połączeń. Wyrażały złość, gniew i wkurw. Napisały nawet stand up. Jak będzie trzeba, zatańczą. Zaśpiewają. Rozbiorą się. Albo i nie. O tym też jest ich bunt. To opowieść o byciu wystarczającą, o byciu dość. Spektakl powstał na bazie twórczych warsztatów rozwojowych dla kobiet prowadzonych od marca 2023 r. przez członkinie Kolektywu Kobietostan. W listopadzie 2023 grupa zaprezentowała pokaz performatywny, wieńczący ponad półroczny proces warsztatowy. Wiosną 2024 kontynuowała pracę, przygotowując premierę spektaklu. Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław w ramach drugiej edycji projektu Teatr - przestrzeń spotkania.
 Słowo wstępne od Uli, jednej z uczestniczek projektu NOWY WSPANIAŁY BUNT? Owszem, są wciąż na świecie takie rzeczy, przeciw którym trzeba się opowiedzieć. Krzyknąć. Tupnąć.  Stanąć murem. Można rozerwać szaty albo je zrzucić. Można jeszcze znacznie mocniej. Niestety powodów do buntu nie brakowało nigdy. Pojawiały się w każdym czasie i w różnych punkach globu. Czy coś może się w tym względzie pojawić nowego? Czy wspólne zjedzenie przysłowiowej beczki soli może tu cokolwiek zmienić?  A co jeśli niektóre z nas w ogóle nie widzą w buncie wspaniałości? (...) Proszę spojrzeć na tę grupę kobiet. Każda przyszła z czyś innym, każda po co innego. Czy mają w dłoniach kamienie? Czy i w czym się spotkają? Dlaczego? Po co? Co z tego wyniknie? Dla nich i dla Państwa?

 NOWY WSPANIAŁY BUNT premiera spektaklu sobota 25 maja / niedziela 26 maja godz. 19.00 Ośrodek Postaw Twórczych - Działkowa 15 bilety: 30 PLN (normalny), 20 PLN (ulgowy) Reżyseria: Agnieszka Bresler Scenariusz: Martyna Dębowska na podstawie książki "Jestem dość" Magdaleny Mikołajczyk oraz tekstów własnych uczestniczek warsztatów Choreografia i oprawa muzyczna: Iwona Konecka Występują: Monika Ciesielska, Ula Gałązka, Anna Gąsiorek, Natalia Grzegorzek, Anna Jurkowska, Joanna Kondak, Justyna Murańska, Bożena Ruta-Tomusiak, Diana Wolińska Zdjęcia: Justyna Żądło

TERMINY "Nowy wspaniały bunt" - teatralna premiera Kolektywu Kobietostan

 • Ośrodek Postaw Twórczych

  • Sobota 25 maj
   • 19:00
  • Niedziela 26 maj
   • 19:00

Miejsce