wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Teatr
  4. Coś Dobrego / Spektakl

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Kiedy do szpitala psychiatrycznego trafia PACJENT z zaburzeniami osobowości (Paweł Rogiński), początkowo nic nie zapowiada by jego leczenie miało przebiegać inaczej niż w przypadku pozostałych rekonwalescentów. Zostaje on poddany standardowym procedurom, które mają pomóc w ustaleniu i postawieniu właściwej diagnozy.

W trakcie wywiadu pojawia się jednak pytanie: Czy ów pacjent jest rzeczywiście chory? Czy też może znalazł się tam, by wcielić w życie swój podstępny plan, który przygotowywał latami? DOKTOR (Illya Tandur) specjalista w dziedzinie badań zmian zachowań u osób umysłowo chorych nie jest świadom, że proponując pacjentowi niepozornie wyglądającą partię w szachy, rozpoczął tym samym bardzo niebezpieczną i ryzykowną grę, której głównym celem nie jest to żeby zwyciężyć tylko żeby w niej pozostać. O twórcach/aktorach: Poznali się blisko dziesięć lat temu(po wymianie "szczerych uśmiechów"), podczas jednego z turniejów poetycko-performatywnych w "Puzzlach"(dzisiejsza "Proza"), kiedy to po finałowym występie, pierwszy z nich podszedł do drugiego i podając rękę, przywitał się słowami: - "Cześć! Ukradłeś mi pomysł!" Paweł Rogiński /aka ASD/ - Mistrz Polski w Slamie Poetyckim z roku 22’, zwycięzca wielu slamów w całej Polsce (nieoficjalnie dwukrotny mistrz Wrocławia). Zdobywca nagrody Trytona za osobowość artystyczną na Festiwalu Fama 13' w Świnoujściu.

Półfinalista zeszłorocznego GrandPoetrySlam w Paryżu oraz reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy podczas tegorocznego, styczniowego turnieju w Antwerp. Illya Tandur - wicemistrz Polski w Slamie Poetyckim z roku 23’ oraz obecny mistrz Wrocławia. Adept sztuki wielorakiej - od teatru przez muzykę, aż po poezję. Są dwie rzeczy, do których ciężko go namówić - pisanie o miłości oraz zgolenie wąsa. Z tym pierwszym stara się walczyć, z drugim niekoniecznie… Inspiruje go sztuka uliczna i środki komunikacji miejskiej.

Miejsce