wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Teatr
  4. Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty – Teatr Polski we Wrocławiu

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Recital popularnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty. Premierowo spektakl pokazany został 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje.

„Pytać zawsze – dokąd, dokąd? Gdzie jest prawda, ziemi sól? Pytać zawsze – jak zagubić Smutek wszelki, płacz i ból? Chwytać myśli nagłe, jasne Szukać tam, gdzie światła biel. W twoich oczach dwa ogniki Już zwiastują, znaczą cel… Świecie nasz…” Marek Grechuta

„Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas. O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Zapraszam”. Mariusz Kiljan.

„Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji. Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty.

Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje. Minimalizmowi formy towarzyszyła różnorodność brzmień i barw. Na każdy kolejny utwór czekało się z zaciekawieniem i przyjmowało z zadziwieniem i z odkrywczym dreszczem. Nostalgiczną i refleksyjną funkcję spełniały słowa wypowiadane przez artystę piosenki między utworami. Z nową siłą ekspresji wybrzmiały Kantata, Motorek, Dni, których nie znamy, Niepewność, Wiosna, ach to ty, Odkąd jesteś, Nie dokazuj, Gdziekolwiek, Ocalić od zapomnienia, Korowód, Śpij, bajki śnij. […] Szykuje się hit sezonu”. Dorota Olearczyk, pik.wroclaw.pl

Ceny biletów:

  • strefa VIP: 80 zł
  • I miejsca: 60 zł (norm.), 50 zł (ulg.)
  • II miejsca: 50 zł (norm.), 40 zł (ulg.)

Miejsce