Impart Dzieciom: spektakl „Dong co ma świecący nos”

Impart Dzieciom: spektakl „Dong co ma świecący nos”

7 sierpnia 2022 o godz. 12.00 na scenie w podwórku Impartu Teatr Uszyty przeniesie dzieciaki w świat wierszy Edwarda Leara z książki „Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. 

Spektakl jest pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle.

Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia złożona ze starych przedmiotów codziennego użytku, a całość dopełnia niezwykła muzyka.

Impart Dzieciom

To zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.

Szczegóły Impart Dzieciom: spektakl „Dong co ma świecący nos”

Reżyseria Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
Scenariusz Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
Muzyka Michał Kowalczyk
Projekt Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk

Lokalizacja

Impart – scena w podwórku

Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Komentarze