1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Wystawa plakatów Pawła Króla. Plakaty jednorazowe i inne historie fantastyczne nie z tej ziemi

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Wystawa Pawła Króla – fantastyczne historie i muzyczne inspiracje

Wrocławskie krasnoludki porwane przez UFO. Co widziały i co przeżyły u obcych – ta wystawa Wam opowie. To także inne historie: fantastyczne, filmowe, prawdziwe i zmyślone, w dużej mierze inspirowane muzyką.

Paweł Król – gdański artysta, który swoimi pełnymi koloru pracami wybija się na współczesnej polskiej scenie plakatowej. Komiksowa stylizacja i swoboda kształtowania postaci tworzą rozpoznawalny język, którym artysta snuje opowieści muzyczne, społeczne i filmowe.

Prac Pawła Króla nie da się pomylić z żadnymi innymi. W zalewie powtarzalności i podobieństw mamy tu przykład wyjątkowej, konsekwentnej postawy twórczej, którą docenią poszukiwacze unikatów.

Zapraszamy na spotkanie z unikatami na papierze oraz z unikatowym artystą.

TERMINY Wystawa plakatów Pawła Króla. Plakaty jednorazowe i inne historie fantastyczne nie z tej ziemi

  • Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu

    • Sobota 16 maj
      • 18:00

Miejsce

Zobacz także