wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. "Słowiański świat Kajka i Kokosza" scenograficzna wystawa interaktywna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Po raz pierwszy we Wrocławiu Kajko i Kokosz, czyli dwóch najdzielniejszych słowiańskich wojów, zabiorą wszystkich spragnionych przygód do swojego słowiańskiego świata, znanego do tej pory tylko z serii legendarnych komiksów. Kajko i Kokosz mają ogromną rzeszę fanów – zarówno wśród najmłodszych odbiorców, jak i tych, którzy na przygodach dwóch słowiańskich wojów się wychowywali.

Specyficzny humor, uniwersalny przekaz, historia pełna akcji, ale i familijnych wartości, od lat zapewnia komiksom Janusza Christy niesłabnące powodzenie. Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona czy Chata Kajka i Kokosza to tylko niektóre elementy uniwersum słowiańskich wojów, które na wystawie zostaną odwzorowane w skali rzeczywistej, aby były atrakcją nie tylko dla najmłodszych odbiorców.

Część elementów (m.in. Maczuga Łamignata, Prasłowiański Mecz) jest interaktywna, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność ekspozycji. Na wystawie nie zabraknie także elementów edukacyjnych, takich jak szarady czy puzzle), dzięki czemu odwiedzający lepiej poznają historię słowiańskiej Polski, dawnych obyczajów jej mieszkańców oraz język komiksu. Osobny moduł wystawy będzie poświęcony Januszowi Chriście, autorze kultowego komiksu, przygotowany we współpracy z kolekcjonerami, którzy udostępnią swoje unikatowe zbiory.

TERMINY "Słowiański świat Kajka i Kokosza" scenograficzna wystawa interaktywna

  • Centrum Historii Zajezdnia

    • Sobota 01 cze
      • 13:00

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także