wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Scenograficzna wystawa interaktywna „Słowiański Świat Kajka i Kokosza”

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Scenograficzna wystawa interaktywna „Słowiański Świat Kajka i Kokosza” 1 czerwca – 3 listopada 2024 r.  Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Dzięki przestrzennym i interaktywnym eksponatom wejdziecie do świata komiksu. Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona czy Chata Kajka i Kokosza to tylko niektóre elementy uniwersum słowiańskich wojów, które na wystawie zobaczycie w skali rzeczywistej!

Specyficzny humor, uniwersalny przekaz, historia pełna akcji, ale i familijnych wartości, od lat zapewnia komiksowi Janusza Christy niesłabnące powodzenie. Mamy nadzieję, że „Słowiański świat Kajka i Kokosza” w Centrum Historii Zajezdnia w sposób naturalny (jak to czynią klasyczne komiksy) połączy pokolenia, a odwiedzający „przeniosą się w czasie”, by samemu zostać bohaterami tych opowieści. Do Waszej dyspozycji będą szarady, gry, puzzle i inne elementy edukacyjne, dzięki którym poznacie słowiańską przeszłość Polski czy dawne obyczaje. Osobny moduł wystawy będzie poświęcony Januszowi Chriście, autorze kultowego komiksu, przygotowany we współpracy z kolekcjonerami, którzy udostępnią swoje unikatowe zbiory.

 Wystawa biletowana:

  • bilet normalny – 40 zł
  •  bilet ulgowy – 30 zł
  •  bilet grupowy – 300 zł
  •  bilet rodzinny – 135 zł 

Miejsce

Zobacz także