Wiosna na wsi
- TERMINY: Trwa do 15.05.2026
- Miejsce: Chwalimierz 36a, 55-300 Środa Śląska
- BILETY: Rezerwacja
FILTRUJ
Wiosna na wsi to pierwsze ciepłe dni, budząca się do życia przyroda i mnóstwo radości z odkrywania świata. Zapraszamy przedszkola oraz klasy 1–3 na wyjątkowe warsztaty „Wiosna na wsi”, organizowane w Chwalimierzu, zaledwie kilkadziesiąt minut od Wrocławia.
Podczas 3–3,5 godziny dzieci wcielą się w małych gospodarzy i odkryją, jak wygląda życie na wsi wiosną. To czas pełen ruchu, śmiechu, kontaktu ze zwierzętami i twórczej zabawy, a także okazja do poznania ciekawostek o przyrodzie i pracy w gospodarstwie.
W naszym warzywniku dzieci:
Dowiedzą się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, i przekonają się, że praca rolnika może być świetną zabawą.
Podczas zajęć „Wiosenny zielnik” uczestnicy:
W ogrodzie spotkają także jego najmniejszych mieszkańców. Poznają historię motyla cytrynka oraz dowiedzą się, dlaczego owady są tak ważne. Następnie wykonają własne domki dla motyli z naturalnych materiałów.
Nie zabraknie wizyty w wiejskiej zagrodzie. Dzieci poznają zwierzęta i usłyszą odpowiedzi na pytania, które budzą największą ciekawość:
Na finał czeka prawdziwe wiejskie szaleństwo:
„Wiosna na wsi” to gotowy pomysł na jednodniową wycieczkę dla grup z Wrocławia i całego Dolnego Śląska – pełną natury, ruchu i radości.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Plac Wolności
Rynek we Wrocławiu
Odra Centrum
Rynek we Wrocławiu
Hala Stulecia we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu
Miasto Wrocław
Rynek we Wrocławiu
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Pergola we Wrocławiu
CAL Szczepin
Jakość powietrza umiarkowana
Dane z godz. 09:10