- TERMINY: Dziś o 16:00
- Miejsce: Zameczek AWF, ul. Rzeźbiarska 4
- BILETY: Wstęp biletowany / Cena biletu od 30zł
FILTRUJ
Zabierzemy Was w miejsce, które pozwoli spędzić niedzielne popołudnie w błogiej atmosferze natury. Być może przy okazji uda się zrealizować noworoczne postanowienia dotyczące większej aktywności fizycznej.
Wędrując wzdłuż Odry, poznamy kolejne przystanie, przeprawy promowe oraz dawne nadodrzańskie rozrywki wrocławian.
Jest to druga część wydarzenia „Wrocław nad rzeką: Spacerem przez osiedle Dąbie”, ale udział w pierwszej odsłonie nie jest konieczny.
Opowiemy o popularnych gospodach i kawiarniach, najdłuższych trasach statków wycieczkowych oraz weekendowych atrakcjach dawnych Opatowic. Sprawdzimy też, co dzisiaj ta okolica oferuje mieszkańcom.
Podczas spaceru odwiedzimy m.in.:
najstarszy statek żaglowy w Polsce
ocalały po powodzi park
miejsce, gdzie serwowano najlepszą golonkę we Wrocławiu
ślady po przedwojennej kawiarni plażowej
Ze względu na zimową aurę zaleca się zabranie ciepłych rękawiczek, czapki i szalika.
Małgorzata Długosz – przewodnik górski sudecki i rodowita Wrocławianka. Z wykształcenia geolog, łączy obserwację natury z tym, jak człowiek korzysta z otoczenia. Przez większość życia mieszkała na osiedlu Plac Grunwaldzki, z którym czuje się najmocniej związana. Jest członkinią Dolnośląskiego Klubu Przewodnickiego „Spółdzielnia”.
Data: 22 lutego (niedziela)
Godzina: 16:00
Miejsce zbiórki: „Zameczek” AWF, ul. Rzeźbiarska 4, Wrocław
Spacer zakończy się przy: Jazie Opatowickim
Cena: 30 zł – płatne u przewodnika przed rozpoczęciem
Czas trwania: około 1,5 godziny
przez Messenger DKP "Spółdzielnia"
mailowo: [email protected]
Spacer odbędzie się przy minimalnej liczbie 3 uczestników