Śladami prof. Edmunda Małachowicza, miasto w odbudowie po 1945 r. [spacer z przewodnikiem]
- TERMINY: Zakończyło się 18.10.2025 (6 miesięcy temu)
- Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
- BILETY: Wstęp biletowany / Cena biletu od 40zł
FILTRUJ
Breslau i współczesny Wrocław– miasto wielokulturowe, miasto odbudowy. Po 1945 roku Wrocław potrzebował ludzi z wizją i odwagą, by ocalić to, co pozostało. Jednym z nich był prof. Edmund Małachowicz – architekt i konserwator, którego wysiłki są widoczne od Starego Miasta po Ostrów Tumski.
Start: Plac Dominikański (ruiny klasztorów Dominikanów i Dominikanek) → Pałac Hatzfeldów → fragmenty lewobrzeżnego Wrocławia ukazujące odbudowę powojenną → meta: Ostrów Tumski – miejsce szczególnej wrażliwości konserwatorskiej.
To będzie spacer łączący opowieść o decyzjach konserwatorskich, technikach rekonstrukcji i etyce ochrony zabytków – pokazany na przykładach konkretnych miejsc i działań profesora Małachowicza.
Beata Perdek – przewodniczka miejska, absolwentka Szkoły Sąsiedzkich Spacerów, badaczka losów rodzin w dawnym Breslau. Autorka profilu Wrocławskie Ciekawostki.
Łukasz – przewodnik i pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, członek PTTK, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego, poszukiwacz wrocławskich historii, ludzi i budynków, autor profilu Luckytrvelpl
W przypadku niespodziewanego ograniczenia dostępności zwiedzanych obiektów w danym terminie może ono zostać ograniczone, odwołane i/lub przeniesione.
Zapraszamy do sprawdzania wydarzeń na: FB luckytravelpl FB Wrocławskie ciekawostki – miejsca/ludzie/historie
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Rynek we Wrocławiu
Hala Stulecia we Wrocławiu
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pergola we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
Plac Wolności
Rynek we Wrocławiu
Miasto Wrocław
Rynek we Wrocławiu
CAL Szczepin
Stary Ratusz we Wrocławiu
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Jakość powietrza dobra
Dane z godz. 06:10