Żywa szopka na Wittiga
- TERMINY: Zakończyło się 06.01.2026 (7 miesięcy temu)
- Miejsce: Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
Żywa Szopka przy kościele NMP Matki Pocieszenia na ulicy Wittiga we Wrocławiu ma już 29 lat. Do 6 stycznia można odwiedzić symboliczną grotę narodzenia Jezusa oraz zobaczyć zwierzęta: wielbłądy, kozy, owce i króliki.
Szopka na Wittigowie (w pobliżu akademików Politechniki Wrocławskiej) to jedna z wrocławskich, świątecznych tradycji. Zainicjowali ją 29 lat temu Hanna i Antoni Gucwińscy, kierujący ZOO Wrocław, wraz z ówczesnym proboszczem ojcem Stanisławem Golcem.
Pasterze śpiewają, a bydlęta klękają
Dzięki życzliwości hodowców z Dolnego Śląska, podczas tegorocznej szopki zobaczymy:
wielbłądy
osiołki
kozy
owce
króliki
Redemptoryści z osiedla Dąbie podtrzymują tradycję, a dla wielu wrocławian i turystów szopka stanowi stały punkt świątecznych spacerów. To najstarsza nieprzerwanie organizowana żywa szopka w Polsce.
Tegoroczna szopka przy ulicy Wittiga 10 jest otwarta od wigilijnego wieczoru do 6 stycznia.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Hala Stulecia we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
Hala Stulecia we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
CAL Szczepin
HotSpot Beach Bar
Muzeum Pana Tadeusza
Rynek we Wrocławiu
Pergola we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Jakość wody w Odrze
Jakość powietrza dobra
Dane z godz. 21:20