wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wydarzenia
 3. Sport i rekreacja
 4. Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024 z meet my city

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024  z meet my city, poniżej harmonogram wycieczek.

Od fortyfikacji po zielone planty – spacer po Promenadzie Staromiejskiej

Jeżeli szukacie alternatywnej opcji zwiedzania Wrocławia w obrębie Starego Miasta lub zacienionych miejsc w pobliżu wrocławskiego Rynku - ta wycieczka na pewno wam się spodoba. Spacer Promenadą w towarzystwie przewodnika to podróż, także sentymentalna i wspaniała okazja do tego, aby lepiej poznać historię miasta i obiektów, które na zawsze zniknęły z jego przestrzeni.

Promenada Staromiejska to jedna z najstarszych tras spacerowych we Wrocławiu. Wytyczona w miejscu dawnych fortyfikacji, otoczona bujną zielenią stwarza idealne warunki do zapoznania się z historią imponujących budowli i pomników.

Na trasie nie ma barier architektonicznych, niemniej w przypadku osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, na wózkach elektrycznych, ze względu na nierówności terenu na niektórych odcinkach trasy, sugerujemy udział w spacerze w towarzystwie asysty. 

Termin: 8.06.24, 10:30 

Start: Fontanna Walka i Zwycięstwo przy placu Jana Pawła II

Czas trwania spaceru: ok 3h

Wymagana rejestracja przez link.

HALA STULECIA I WROCŁAWSKIE TERENY WYSTAWOWE

Wielka Wyspa to jeden z najciekawszych obszarów Wrocławia. Położona we wschodniej części miasta, otoczona ze wszystkich stron rzeką Odrą i sztucznymi kanałami, może poszczycić się wieloma atrakcjami, zarówno dla turystów, jak i wrocławian. Zapraszamy na wycieczkę po zachodniej części Wyspy, czyli na spacer wokół Hali Stulecia i jej najbliższej okolicy. To wspaniała okazja do lepszego poznania interesujących miejsc położonych poza ścisłym centrum. Hala Stulecia, monumentalna konstrukcja, która na zawsze wpłynęła na rozwój architektury. Dlaczego została wpisana na listę dziedzictwa światowego UNESCO, i czy była pierwszą żelbetową budowlą we Wrocławiu? Podczas wycieczki usłyszycie Państwo wiele ciekawostek związanych z samą Halą i budowlami w jej najbliższym otoczeniu, m.in.: Pawilonem Czterech Kopuł, dawną Wytwórnią Filmów Fabularnych, Pergolą. Wspólnie z przewodnikiem odkryjecie Państwo zachowane modernistyczne budowle wystawy mieszkaniowej WuWa.

Termin: 15.06.24, godzina 10:30

Start: Iglica pod Halą Stulecia Czas trwania spaceru ok 3h

Wymagana rejestracja przez link.

JAK FENIKS Z POPIOŁÓW, CZYLI SPACEREM PO OŁBINIE

Zapraszamy na spacer po Ołbinie, zalążku osadnictwa we Wrocławiu, który jak Feniks z popiołów odradzał się po rozbiórce dawnego opactwa i zniszczeniach Festung Breslau. Dzisiejszy Ołbin to dawna część Przedmieścia Odrzańskiego z historią najwcześniej wzmiankowanych XII-wiecznych jarmarków. Czy pozostałości potężnego opactwa można jeszcze odnaleźć we współczesnym Wrocławiu? Podczas spaceru dowiecie się o „złotym okresie” rozwoju Ołbina. To także okazja do zapoznania się z losami wyjątkowych mieszkańców tego miejsca. Serdecznie zapraszamy na odkrywanie Ołbina.

Termin: 29.06.24, godzina 10:30

Start: kościół św. Marcina na Ostrowie Tumskim

Czas trwania spaceru ok 2h

Wymagana rejestracja przez link.

NAJPOPULARNIEJSZE ATRAKCJE WROCŁAWIA / TOP ATTRACTIONS OF WROCŁAW

To idealna propozycja spaceru dla tych, którzy słabo lub w ogóle nie znają Wrocławia. Trasa wycieczki pokrywa najważniejsze punkty na turystycznej mapie miasta. Podczas spaceru, pełen pasji przewodnik zabierze Cię w podróż przez stulecia. Zaczynamy od wrocławskiego Rynku a kończymy na najstarszej części miasta, czyli na Ostrowie Tumskim. Spacerujemy przez teren słynnych Jatek, starego więzienia i Uniwersytetu. Wszystko z odpowiednią dawką anegdot, legend i oczywiście historii miasta. W trakcie zwiedzania przedstawimy historię wrocławskich krasnali.

If you don't know Wrocław well or at all, this is the perfect walk for you. The tour route includes the city's most notable tourist attractions. Throughout the walk, your guide will take you on a journey through the centuries. The tour begins at Wrocław Market Square and ends in Ostrów Tumski, the oldest part of the city. The tour is filled with anecdotes, legends, and of course, the rich history of the city. During the tour, we will present the history of Wrocław's dwarves.

Termin: 13.07.24, godzina 10:30

Start: pomnik Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku/Aleksander Fredro Monument

Czas trwania wycieczki: ok 3h

Spacer w języku angielskim/English speaking guided-tour.

Wymagana rejestracja przez link.

MIASTO NAD ODRĄ

Rzeka otaczająca Wrocław od początków jego powstania, stanowiła siłę napędową rozwoju miasta, pokazując jednocześnie swoją niszczycielską moc. Jak obecność rzeki i fosy wpłynęła na krajobraz Wrocławia? Podczas spaceru spróbujemy policzyć wrocławskie mosty i wyspy zapoznając się z ich historią. Podczas wycieczki towarzyszyć nam będą wyjątkowej urody nadodrzańskie obiekty: gmachy użyteczności publicznej, młyny, zakłady przemysłowe. O ciekawostkach z nimi związanych dowiecie podczas spaceru wzdłuż Odry, na którą serdecznie zapraszamy.

Termin: 20.07.24, godzina 10:30

Czas trwania spaceru: ok 2h

Start: Fontanna Walka i Zwycięstwo przy placu Jana Pawła II

Wymagana rejestracja przez link.

MISTRZOWIE HIRSZFELDOWIE. HANNA I LUDWIK

Powojenna wrocławska medycyna wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie działalność profesorostwa Hirszfeldów. Ona - wybitna pediatra, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa PCK na Dolnym Śląsku. On - immunolog i bakteriolog, nominowany do Nagrody Nobla. Wspólnie odkryli zasady dziedziczenia grup krwi i stworzyli podstawy seroantropologii. Podczas spaceru dowiecie się, gdzie mieszkali, jakie relacje łączyły Hirszfeldów z Hugonem Steinhausem, jak sławnych uczonych wspominali studenci i naukowcy, a także w jakim celu przychodzili na ulicę Parkową.

Termin: 04.08.24, godzina 10:30

Czas trwania spaceru: ok 3h

Start: Pomnik Pomordowanych Profesorów Lwowskich

Wymagana rejestracja przez link.

ANIOŁ WE WROCŁAWIU, ŚLADAMI ANGELUSA SIELESIUSA

Poeta, lekarz, kapłan, mistyk, myśliciel- to tylko niektóre z określeń jakimi możemy scharakteryzować nietuzinkową postać wrocławianina Angelusa Silesiusa- Johannesa Schefflera. Zapraszamy na spacer po centrum miasta śladami tego niezwykłego patrona roku 2024 r. we Wrocławiu. Podczas spaceru poznamy miejsca związane z Angelusem i jego działalnością. Dowiemy się jaki wpływ miał na czasy, w których żył i jaką wewnętrzną przemianę przeszedł podczas swojego intensywnego, choć dość krótkiego życia. Termin: 17.08.24, godzina 10:30 Start: pomnik Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku

Czas trwania wycieczki: ok 2h

Start: pomnik Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku

Wymagana rejestracja przez link.

ŚREDNIOWIECZNY WROCŁAW

Jak Wrocław radził sobie w średniowieczu i czy były to dla wrocławian "ciemne wieki" dowiecie się Państwo uczestnicząc w spacerze letnim na trasie: Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Rynek, Plac Wolności. Po drodze opowiemy sobie m.in.: o tym jak powstawały średniowieczne miasta i jak wyglądało w nich życie, co budowano w średniowieczu, dlaczego we Wrocławiu stoi pomnik Chrobrego i Kopernika. Ważnym punktem spaceru będzie przedstawienie historii dynastii Piastów na terenie Śląska, gdzie Ich rządy przetrwały najdłużej na terenach Rzeczypospolitej.

Skarby, legendy, zamczyska i grody, opowieści o rycerzach i damach dworu oraz smokach to też epizody z historii średniowiecznego Wrocławia. Serdecznie zapraszamy na spacer od "wieków ciemnych" do "jesieni średniowiecza"

Termin: 24.08.24, godzina 10:30

Czas trwania spaceru: ok 3h

Start: Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, wejście główne

Wymagana rejestracja przez link.

SZLAKIEM ZBRODNI I KARY

Taki spacer powinien przeżyć każdy miłośnik mrocznych opowieści! Gdy tylko zajdzie słońce ruszamy na wycieczkę szlakiem zbrodni i kary. Pełen pasji przewodnik miejski opowie Państwu historię wrocławskich kar i szubienic. W jaki sposób i gdzie wykonywano wyroki? Gdzie mieszkał wrocławski kat i kto mógł nim zostać? Od czego zależał rodzaj kary? Podczas wycieczki poznacie historie kryminalne, mroczne, czasem nigdy nie rozwikłane. Nie zabraknie opowieści o współczesnych zbrodniach, których zła sława trafiła do świata Hollywood. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem szlakiem grzeszników. Wycieczka rekomendowana dla uczestników w wieku 12+. Na trasie nie ma barier architektonicznych, niemniej w przypadku osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, na wózkach elektrycznych, ze względu na nierówności terenu na niektórych odcinkach trasy sugerujemy udział w spacerze w towarzystwie asysty.

Termin: 01.09.24, godzina 10:30

Start:  Info punkt Barbara, ul. Świdnicka 8B 

Czas trwania wycieczki: ok 1,5h

Wymagana rejestracja przez link.

TERMINY Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024 z meet my city

 • Kościół Św. Marcina

  • Sobota 29 cze
   • 10:30
 • Pod pomnikiem Fredry

  • Sobota 13 lip
   • 10:30
  • Sobota 17 sie
   • 10:30
 • Fontanna Alegoria Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II

  • Sobota 20 lip
   • 10:30
 • Pomnik Pomordowanych Profesorów Lwowskich

  • Niedziela 04 sie
   • 10:30
 • Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela

  • Sobota 24 sie
   • 10:30
 • Barbara

  • Niedziela 01 wrz
   • 10:30

Miejsce

Zobacz także