Europejski Tydzień Sportu w Gminie Kobierzyce

Europejski Tydzień Sportu w Gminie Kobierzyce

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić mieszkańców do aktywnego i zdrowego trybu życia. W akcji ETS #Beactive Gmina Kobierzyce uczestniczy od 2017r!

24 września to dzień pełen sportu i zdrowia w Kobierzycach. Start o godzinie 9.00 w Hali Sportowo- Widowiskowej im. Adama Wójcika od akcji „Start Zdrowie STOP HPV”. Impreza pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kobierzyce to wyjątkowe warsztaty dla aktywnych kobiet. W programie min.: yoga, latino dance, pilates, aerobic, a także wykłady i warsztaty pt.: „zdrowie przez profilaktykę”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr n.med. Wojciech Homla, specjalista położnictwa i ginekologii, autor wielu prac naukowych z zakresu HPV i profilaktyki raka szyjki macicy.

  • O godzinie 15.00 z parkingu przy Hali Sportowej rusza wycieczka rowerowa Gminną Trasą Rowerową K2 : Kobierzyce-Wierzbice-Pustków Żurawski- Krzyżowice - Królikowice- Kobierzyce.  Każdy z uczestników wycieczki otrzyma sportowe gadżety od #beActive. Trwają zapisy na stronie.
  • O godzinie 16.00 na Stadionie Sportowym w Kobierzycach zaczynamy Gminne Zawody Strażackie o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce.

W programie także Kino halowe KOSiR!

  • O godz. 17.00 seans dla dzieci ,,Ella, Bella Bingo” Niezwykle pozytywna i radosna animacja Ella Bella Bingo zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Przyjaźń to niełatwa sprawa, ale wspólnie możemy wszystko!
  • O godzinie 19.30 ,,Strategia Mistrza'' - świetnie opowiedziana historia o drodze na szczyt Lenca Armstronga, 7-krotnego zwycięzcy Tour de France – i zarazem o spektakularnym upadku człowieka, który stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych,  min.: Przystanek Zdrowik, Warsztaty Plastyczne, ognisko integracyjne, pieczenie ziemniaka, punkty gastronomiczne.

Lokalizacja

Hala Sportowo-Widowiskowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach

Dębowa 20, 55-040 Kobierzyce

Komentarze