Fort Piechoty nr 9 przy ul. Pełczyńskiej

Fort Piechoty nr 9 przy ul. Pełczyńskiej

Od 7 sierpnia w każdą niedzielę będzie można zwiedzać muzeum z przewodnikiem – o godz. 12.00 oraz o 14.00. Jak i za ile można będzie zwiedzać słynny wrocławski fort? 

Historyczno-militarny Wrocław 2022 – wystawa i zasady zwiedzania, ceny biletów, dojazd

Zwiedzanie fortu polegać będzie na obejrzeniu w schronie głównym wystawy „Historyczno-militarny Wrocław 2022”, gdzie zaprezentowana jest militarna historia miasta od 1808 do 1950 roku, a w plenerze prezentowane są jednoosobowe schrony wartownicze z czasów II wojny światowej. Ponadto wystawa pojazdów i techniki wojskowej, w tym jedyny w Polsce schron „rurowy” oraz prototyp stanowiska ogniowego.

Wycieczka z przewodnikiem w języku polskim trwa 60 minut. Dostępne są także tekstowe przewodniki w języku angielskim. Rezerwacje grupowe – od 10 osób  przyjmowane są na dowolny termin - z  minimum trzydniowym wyprzedzeniem.

Bilety do kupienia na miejscu (płatność tylko gotówką) w cenie 20 zł, dzieci wstęp bezpłatny.

Fort Wrocław nr 9 - Muzeum Militarne znajduje się  przy ul. Pełczyńskiej 33 (za „Targpiastem”), przy drodze Wrocław - Oborniki Śląskie.  Na miejscu nie ma parkingu, dlatego najwygodniej do fortu dotrzemy autobusami nr 105, 108, 111, 143 (przystanek OSTOWA – Muzeum Militarne) lub pociągiem do stacji PKP „Wroclaw-Osobowice”.

O Forcie Wrocław nr 9 przy ulicy Pełczyńskiej – wyjątkowy fort na mapie miasta

Pozarządowa Społeczna Instytucja Kultury Fort Wrocław nr 9 – Muzeum Militarne to duch historii militarnego Wrocławia od 1808 roku. Fundacja Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Jedynka” przejęła 11 lutego 2014 roku od władz miasta Wrocławia teren przy ul. Pełczyńskiej 33, gdzie znajdował się pochodzący z 1892 r. jeden z 36 fortecznych obiektów pierścieniowej fortyfikacji  miasta, oznaczony numerem 9.

Terminy Fort Piechoty nr 9 przy ul. Pełczyńskiej

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Fort Wrocław Nr 9 – Muzeum Militarne

Pełczyńska 33,  Wrocław

Komentarze