PKO BP Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Piast Gliwice

W pierwszym meczu na Stadionie Wrocław w sezonie 2019/2020 piłkarze WKS-u zmierzą się z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Początek spotkania w niedzielę, 28 lipca o godz. 17.30.

Po zwycięstwie 1:0 w Krakowie z Wisłą na inaugurację nowych rozgrywek wrocławianie będą teraz walczyć o punkty z najlepszą drużyną poprzedniego sezonu. Podopieczni Waldemara Fornalika mają na koncie jeden punkt, po remisie u siebie z Lechem Poznań. W dodatku łączą ligę z grą w europejskich pucharach - w czwartek pokonali 3:2 łotewską Rigę FC w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. To jednak wciąż zespół, który w niemal identycznym składzie wywalczył przed dwoma miesiącami tytuł mistrzowski z Joelem Valencią, Jorge Felixem, Gerardem Badią, Patrykiem Dziczkiem czy Jakubem Czerwińskim w składzie.

Wrocławian - niezależnie od okoliczności i średnich ostatnich wyników gliwiczan (przegrany Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk, odpadnięcie w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Bate Borysów i remis na inaugurację ligi) - w niedzielę czeka bardzo trudne zadanie, które będzie pierwszą poważną szansą weryfikacji nowych nabytków WKS-u.

W ostatnim spotkaniu z Wisłą bardzo dobrze zaprezentował się m.in. chorwacki obrońca Dino Stiglec, który zdobył efektowną bramkę na wagę trzech punktów. Jak - na tle mistrzów Polski - pokażą się pozostali nowi gracze oraz wrocławska młodzież? Przekonamy się już w niedzielę.

W zeszłym sezonie w rundzie jesiennej WKS rozegrał przeciwko Piastowi jeden z najlepszych meczów, pokonując rywali aż 4:1. W rewanżu wiosną wrocławianie przegrali w Gliwicach 0:2.

Jak kupić bilety na mecz?

Bilety dostępne do zakupu przez internet oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Więcej informacji o biletach na stronie klubu w zakładce Cennik biletów.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stadion Miejski we Wroclawiu

Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze