wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:05

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Zapraszamy na XV edycji „Dni Seniora – Wrocław 2024, która odbędzie się w dniach od 6 września do 13 października 2024 r. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora jest organizatorem tego wydarzenia, które już od 15 lat gromadzi nie tylko seniorów z Wrocławia, ale i Dolnego Śląska. W ramach XV edycji „Dni Seniora" zaplanowano ok. 150 wydarzeń dla najstarszych mieszkańców, które odbywać się będą w przestrzeni Wrocławia.

O Dniach Seniora 

Uroczyste otwarcie „Dni Seniora" to kolorowe święto w centrum miasta. Jego symbolem jest Marsz Kapeluszy, w którym bierze udział kilka tysięcy seniorów w niepowtarzalnych stylizacjach. W tym roku inauguracja „Dni Seniora" planowana jest na 6 września w Rynku, na pl. Gołębim i pl. Solnym.

Program Dni Seniora 2024

Podczas XV edycji Dni Seniora znajdą się wydarzenia kulturalne, edukacyjne, zdrowotne, sportowe i rekreacyjne, m.in: warsztaty, spotkania i prelekcje we Wrocławskim Centrum Seniora, w Centrach Aktywności Lokalnej, w klubach seniora, w muzeach i kinach, rajdy terenowe, festyny i wycieczki, Przeglądy Twórczości Senioralnej (występy chórów, teatrów i kabaretów), konkursy, bezpłatne konsultacje i badania.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznych Dni Seniora będzie dostępny już niedługo.

 

Miejsce