wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Rozrywka
  4. Święto Wrocławia 2024 - zobacz budynek przyszłej siedziby BWA Wrocław

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

W ramach Święta Wrocławia 2024 organizowane jest zwiedzanie przyszłej siedziby galerii BWA Wrocław przy ul. Kolejowej 63.

Budynek to niezwykła hala, znajdująca się w okolicy ulicy Tęczowej, zaledwie 500 metrów od placu Legionów i nieco ponad kilometr od Rynku. Będzie nie tylko galerią, bo w założeniu nowe BWA Wrocław ma stać się instytucją łączącą w sobie wiele funkcji.

Harmonogram wydarzenia:

  • 12:00–12:20 o historii miejsca opowie Iwona Kałuża – kierowniczka ds. edukacji i opieki nad widzem w BWA Wrocław, historyczka sztuki, badaczka powojennego dizajnu.
  • 12:20–12:40 ideę oraz plan funkcjonalny przyszłego centrum sztuki współczesnej przedstawi dyrektor BWA Wrocław, Maciej Bujko.
  • 12:40–13:00 zostanie zaprojektowany projekt najnowszej instalacji artystycznej Anny Szpakowskiej-Kujawskiej, która powstaje na osiedlu Nowa Kolejowa. 
  • 13:00–13:20 o relacji przyszłej siedziby z parkiem opowie dyrektorka programowa BWA Wrocław, Katarzyna Roj.
  • 13:20–14:15 oprowadzanie po budynku hali Kraftpostwerk, placu i parku z Maciejem Bujko i Katarzyną Roj.
  • 14:15–14:45 spacer po parku im. Lesława Węgrzynowskiego w ramach projektu Laboratorium Badań nad Szczęściem. Życie po Komfortocenie. O idei projektu opowie Katarzyna Roj.

Do hali mogą wjechać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, będzie także toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. #PijKranówkę | Na miejscu będzie dostęp do darmowej wody do picia. Zabierzcie swoje bidony na wodę. W hali występuje wysokie stężenie pyłu w powietrzu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizator: BWA Wrocław Główny Galerie Sztuki Współczesnej, Gmina Wrocław Partnerzy: PFR Nieruchomości, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Miejsce

Zobacz także