Wystaw budowli z klocków LEGO® w Sky Tower

Wystawa budowli z klocków LEGO® w Sky Tower

Całkowicie nowe, premierowe modele Najniezwyklejsze z dotąd prezentowanych... 2000 mkw. powierzchni, ponad 100 makiet z 7 milionów klocków.

A wśród nich:

Pojazd inspirowany statkiem kosmicznym sokół Millennium™

Ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, statek kosmiczny inspirowany Sokołem Millennium™, czyli kultowym pojazdem sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał z 1,2 miliona klocków.

Krzywa Wieża W Pizie

 Jedna z najbardziej znanych budowli świata. Dzwonnica katedralna o charakterystycznym odchyleniu od pionu, jest odwiedzana przez 10 milionów turystów rocznie i została wpisana na światową listę UNESCO. Model imponuje rozmiarami - ma ponad 2,5 metra wysokości oraz niesamowitymi detalami. Budowla wykonana z 200.000 klocków Lego® .

Wielki Mur Chiński w skali 1:150

Uważany jest za największą budowlę wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Fortyfikacja została zbudowana przez Chińczyków w III w. p.n.e. Mur ma aż 2400 km długości, a prezentowany na Wystawie fragment to najprawdopodobniej najdłuższy model muru z klocków Lego na świecie, gdyż ma aż 55 metrów długości.

Góra Rushmore

Góra leżąca w stanie Dakota Południowa, w której wykuto pomnik o nazwie Mount Rushmore National Memorial. Pomnik przedstawia wizerunek czterech prezydentów USA wykutych w skale: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta, Abrahama Lincolna.

Dom z papieru

Scena inspirowana popularnym hiszpańskim serialem „Dom z papieru”, w którym ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją. 

Świat bajek

Nie tylko najmłodszych ucieszy niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, m.in.: Świnką Pepą™, Psim Patrolem™ czy Pingwinami z Madagaskaru™.

Ponadto:

Strefa z maszynami wprost z amerykańskiej stolicy rozrywki, czyli z Las Vegas Makieta poświęcona światowej legendzie rocka – zespołowi The Rolling Stones™ Naturalnej wielkości domowe pupile.

Bilety:

  • Bilet pon - pt / os. – 33 zł
  • Dwie wystawy / os. – 49.5 zł
  • 2+2 i więcej od / os. – 29 zł
  • Bilet weekendowy – 36 zł
  • Dwie wystawy / os. – 54 zł
  • 2+2 i więcej od / os. – 33 zł.

Wystawa czynna codziennie od godziny 10.00 do 20.00.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Galeria Handlowa Sky Tower

Powstańców Śląskich 73/95, 53-332 Wrocław

Komentarze