Kameralne koncerty na Rynku w ramach Święta Wrocławia

Kameralne koncerty na Rynku w ramach Święta Wrocławia

Sześć dni koncertowych z perełkami sceny muzycznej naszego miasta.

Miejsce: Plaża Jarmarku Świętojańskiego przy Pręgierzu, Rynek Wrocławski, godz. 19.00

15 czerwca: ALICJA JANOSZ

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie zadebiutowała już w dzieciństwie, wygrywając wiele festiwali w kraju i za granicą. Od lat, jako chórzystka współpracuje z zespołem HooDoo Band, którego debiutancki album zyskał status Złotej Płyty oraz nominację do Fryderyka. Najnowszy, solowy singiel Alicji to piosenka „Puść“, stanowiąca zapowiedź jej kolejnej, autorskiej płyty, która ukaże się już niebawem.

16 czerwca: MICHAŁ BOBER

Michał Bober - wokalista, uczestnik odcinków finałowych 11. edycji The Voice of Poland 2020, ćwierćfinalista 2. edycji X Factor wraz z zespołem Soul City. Zdobywca I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek "SuperDebiut" podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Od 2001 roku członek Opole Gospel Choir. Podczas ostatniej, 11. edycji The Voice of Poland doszedł do odcinków finałowych - najpierw w drużynie Urszuli Dudziak, następnie w drużynie Tomsona i Barona. W programie często porównywano jego głos do Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego.

Obecnie pracuje nad autorskim materiałem.

17 czerwca: BARTEK DERYŁO

Wokalista, autor tekstów i kompozytor, jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Został półfinalistą X edycji programu The Voice Of Poland. Bartek zdobył tam serca publiczności i trenerów, a Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental. Także Kamil Bednarek docenił jego talent proponując udział we wspólnym koncercie, a współpraca między nimi zaowocowała nagraniem wspólnego singla pt. KOMPAS.

Na debiutanckim albumie zatytułowanym LATAWCE można usłyszeć również Margaret, które wspólnie z Bartkiem nagrała przepiękną, pełną emocji piosenkę pt. ZIMA.

22 czerwca: NATALIA SZCZYPUŁA

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 r., zwyciężczyni Ladies' Jazz Festival Gdynia 2021.
W styczniu tego roku otrzymała tytuł "Wokalistki Roku 2021" w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.pl.

Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019r. koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert”, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.
Doszła do odcinków finałowych ostatniej edycji The Voice of Poland.

23 czerwca: OLA TUROŃ

Wokalistka i songwriterka. 

Autorskie piosenki artystki to połączenie electropopu okraszone brzmieniem akustycznych instrumentów z tekstami w języku polskim. Jej elektryzująca barwa głosu doskonale wpisuje się w klimat energicznych brzmień. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką Ep-ką która ukaże się pod koniec tego roku, a kolejny na singiel ukaże się pod koniec czerwca. 

Występowała na festiwalach muzycznych m.in. Slot art festiwal, Vertigo Summer Jazz Festiwal, Wroclove Online Festiwal. Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia Ram, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz oraz Radio Opole.

24 czerwca: ANIA KŁYS

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest przedstawicielką alternatywnego popu, z którym od dawna eksperymentuje. W 2011 roku Ania wzięła udział w pierwszej edycji programu X-factor, zaś w 2015 roku Ania wzięła udział w programie The Voice of Polnd. Niedawno ukazała się Jej debiutancka płyta „KŁYS01”. Obecnie skupia się nad pracą nad nowym materiałem, prowadzeniem zajęć i wychowaniem dzieci.

Lokalizacja

Pręgierz

Rynek 29-41, 50-102 Wrocław

Komentarze