Równoleżnik Zero – IX Edycja Continuo

Równoleżnik Zero – IX Edycja Continuo

Zgodnie z zapowiedzią w dniach 19-20 lutego 2021 r. organizatorzy zapraszają na drugą odsłonę IX edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. To edycja wyjątkowa, online, poświęcona Ameryce Południowej.  

Organizatorzy zapraszają na spotkania z podróżnikami, którzy odwiedzili niedostępne miejsca Ameryki Południowej, poza utartymi szlakami, pokonując własne słabości i przeciwności losu.   Gość specjalny Piotr Strzeżysz opowie nam o tym w swojej prelekcji pod intrygującym tytułem „Ogród zielony w zimie".

Zabierzemy się kamperem razem z trójką dzieci i Barbarą Grzegorzewską w podróż od Równika do Ziemi Ognistej.   O Patagonii uczestnicy dowiedzą się zaś z dwóch relacji Anny Szyszki i Julii Altman. Przeniesiemy się do Peru, słuchając opowieści Adama Słupskiego. Na Wyspę Wielkanocną, którą zna doskonale Ewa Saj-Wilczyńska i do intrygującej Wenezueli, gdzie JEST, bowiem utknęła w czasie pandemii Adrianna Jarczyk. Natalia Nowak i Dominik Walicki przedstawią Amerykę Południową w 12 000 000 sekund, Michał Szczęśniak intuicyjnie, a Joanna i Paweł Kurach jako podróżnicy rowerowi.    

W czasie trwania festiwalu odbędą się 3 studia festiwalowe LIVE, gdzie połączymy się z naszymi prelegentami.    Nie zapomniano o najmłodszej publiczności. Przygotowaliśmy dla nich 3 warsztaty, podczas których dowiedzą się, jaką drogę musi przebyć ziarenko kakaowca, aby znalazło się w tabliczce czekolady, a ziarenko kawy w filiżance oraz wypleciemy supełki z sercem.  

Wszystkie wydarzenia będą dostępne (transmitowane) na Facebookach: Równoleżnik Zero, Biblioteki Turystycznej, Mediateki, Miejskiej Biblioteki Publicznej.   Organizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Program festiwalu:

Piątek 19.02.2021 r.

Sobota 20.02.2021 r.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze