Odnowienie Festival

Odnowienie Festival

Festiwal zajmuje szczególne miejsce na gęstej mapie wydarzeń społeczno-kulturalnych miasta. W tym roku festiwalowym centrum zostanie Wyspa Słodowa, na której zorganizowana zostanie Strefa Dzieci ODNFEST, czyli dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania i miękkie place zabaw. Nie zabraknie też cieszącego się wielką popularnością połykacza w kształcie orki, dmuchanego rodeo, a także fabryki sztuki i gier wielkoformatowych.

Wszystkie atrakcje są dostępne za darmo w piątek,  25 maja w godz. 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę 26 i 27 maja od 11.00 do 19.00.

Strefa Dzieci 

będzie jedną z atrakcji rozpoczynającego się Miesiąca Rodziny, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W jego ramach zaplanowano rodzinne pikniki, warsztaty plenerowe, animacje sportowe dla całych rodzin, gry i zabawy oraz pokazy i atrakcje przy stoiskach partnerów, którzy zapewnią odwiedzającym Wyspę Słodową ciekawe spędzenie czasu w gronie najbliższych.

Sobota, 26 maja

W sobotę 26 maja o godz. 16.00 na Wyspie Słodowej po raz pierwszy we Wrocławiu wystąpi dziecięcy zespół pop-gospelowy Małe TGD. Taneczne dźwięki i pozytywne teksty będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy. W sobotni wieczór wiele inspiracji dla siebie znajdą również rodzice. O godzinie 19.00 rozpocznie się wieczór z gościem specjalnym festiwalu – Joshem McDowellem, znanym mówcą i autorem blisko 150 książkowych bestsellerów, m.in. poradników rodzinnych, które sprzedają się na całym świecie w wielomilionowych nakładach. Po wykładzie wystąpi wrocławski chór Gospel Life pod kierownictwem Anny Marii Mbayo.

Niedziela, 27 maja

W niedzielę 27 maja o godz. 19.00 na Wyspie Słodowej odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo jedności. Kościoły, wspólnoty i organizacje chrześcijańskie z Wrocławia i okolic będą modlić się za miasto, jego mieszkańców oraz za władze. Niedzielny wieczór to kolejna okazja do posłuchania Josha McDowella, a także do wzięcia udziału w koncercie uwielbienia, który poprowadzi zespół Piotra Płechy – byłego basisty Budki Suflera i TGD.

Od piątku do niedzieli zapraszamy także na kino w plenerze na Wyspie Słodowej – początek seansu około godz. 21.00 przy scenie. Dodatkowo w niedzielne przedpołudnie zapraszamy na bajkę dla najmłodszych.

W ramach festiwalu odbędzie się również kilka imprez towarzyszących. Jedną z nich będzie specjalna edycja Forum Rozwoju Lidera „Życie z pasją dla dobra innych”. W czwartek 24 maja o godz. 18.00 w Ratuszu o pomaganiu innym będą opowiadać m.in. Sylwia Zarzycka (prezes fundacji Między Niebem a Ziemią), Jacek Sutryk (dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Miasta Wrocławia) i Bartłomiej Skrzyński (wrocławski rzecznik ds. osób niepełnosprawnych).

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze