wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Melting Pot Made in Wrocław [Jazztopad 2025]

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Argentyna, Austria, Holandia, Niemcy, Polska, Szwajcaria i Norwegia oraz jazz, swobodna improwizacja, rock, noise, muzyka tradycyjna i elektroniczna, zderzenia kultur i przeróżnych muzycznych światów – co kryje tegoroczna odsłona Melting Pot Made in Wrocław?

Każda osoba wrażliwa na dźwięki powinna przynajmniej raz w życiu doświadczyć tego momentu, kiedy cała tkanka muzyczna, cała struktura i forma wykluwa się tu i teraz, od zera. Kiedy nie ma kompozycji, na której można się oprzeć, jest czysta improwizacja. W tym roku w foyer NFM spotyka się pięcioro muzyków z siedmiu krajów. Czy któraś z estetyk zdominuje pozostałe? Czy któryś z muzyków przejmie stery i zacznie moderować muzyczną akcję? Czy artyści znajdą wspólny język? Tego dowiemy się podczas koncertu. 

Wystąpi pochodząca ze Śląska Hania Derej, pianistka chętnie sięgająca też po elektronikę. W tym roku skończyła dwadzieścia lat, lecz na koncie ma aż dziewięć autorskich płyt i ponad sto dwadzieścia utworów solowych i na różne składy, zdążyła też wystąpić między innymi na OFF Festiwalu, Pol’and’Rocku i Męskim Graniu. Uwielbia Debussy’ego, Coreę i Jarretta, ceni Billie Eilish. Towarzyszyć jej będzie skrzypaczka i wokalistka Kasia Kapela, której głównym polem badań i twórczych poszukiwań jest polska muzyka tradycyjna. W 2012 roku została współzałożycielką wielokrotnie nagradzanego tria Sutari. Na scenie pojawi się też norweski kontrabasista Henrik Sandstad Dalen specjalizujący się w improwizacji i jazzie oraz argentyńska saksofonistka barytonowa i improwizatorka pasjonująca się noise’em, free jazzem i muzyką eksperymentalną Sofia Salvo. Dołączy do nich pochodząca z Austrii perkusistka Judith Schwarz.

TERMINY Melting Pot Made in Wrocław [Jazztopad 2025]

  • Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

    • Sobota 15 lis
      • 17:00

Miejsce

Zobacz także