wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Santander Letnie Brzmienia 2024

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Dwie sceny, kilkunastu artystów i wyjątkowy projekt specjalny – to wszystko już 12 i 13 lipca na Polach Marsowych we Wrocławiu, gdzie odbędą się Santander Letnie Brzmienia. Właśnie poznaliśmy dzienny harmonogram festiwalu, którego headlinerami są Artur Rojek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka i wracający po przerwie Łąki Łan. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne w sprzedaży na stronie.

W line-upie festiwalu znalazły się solowe koncerty topowych polskich artystów i artystek i scena skupiona wokół debiutantów. Santander Letnie Brzmienia 2024 to również nowa odsłona wyjątkowego projektu BABIE LATO, któremu przewodzi Brodka. Kto zagra na kultowych Polach Marsowych?

Drugi weekend lipca będzie okazją do podróży przez różne gatunki muzyczne – od popu i rocka, muzykę doskonale znaną z rozgłośni radiowych, po brzmienia bardziej alternatywne i szansą na odkrycie twórczości artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności.

Pełen legendarnych brzmień piątek

W piątek, 16 sierpnia na głównej festiwalowej scenie zagra Artur Rojek. Artysta-legenda, który na ten rok zapowiedział premierę nowego albumu. Zapowiedzią trzeciej solowej płyty byłego wokalisty zespołu Myslovitz jest wydany w grudniu 2023 roku singiel „Odrobinę więcej”. Tego samego dnia festiwalowiczów czeka koncertowy powrót grupy Łąki Łan, która na wiosnę zaplanowała sceniczny powrót. Koncert na Santander Letnie Brzmienia będzie okazją do przypomnienia sobie, na czym polega koncertowy fenomen tej grupy oraz do posłuchania nowego i starego repertuaru z nowym składem.

Pierwszy dzień festiwalu to także koncert stałej gościni letniobrzmieniowych scen, Nosowskiej i debiut grupy Poluzjanci. Zespół, którego liderem jest Kuba Badach obiecuje, że w koncertowej setliście obok starych, uwielbianych przez publiczność przebojów znajdą się premierowe kompozycje nagrywane na nowy album.

W piątek we Wrocławiu zagra też Natalia Kukulska, ubiegłoroczna gwiazda projektu specjalnego BABIE LATO. W tym roku artystka zaprezentuje swój autorski materiał.

Przebojowa sobota

W tym roku projekt BABIE LATO powraca w składzie Brodka, Margaret i Rosalie. Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. Ich niezapomniany koncert odbędzie się drugiego dnia festiwalu, w sobotę 13 lipca.

Tego dnia sceną zawładnie także Vito Bambino, obecnie jeden z najpopularniejszych polskich artystów, którego utwory biją rekordy popularności, a koncerty błyskawicznie się wyprzedają. Okazją do chwili refleksji będzie koncert Kaśki Sochackiej, autorki jednego z największych przebojów 2023 roku, singla „Madison”.

Sobota to również koncert IGO, posiadacza jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie oraz gwiazd ubiegłorocznej edycji Santander Letnie Brzmienia - Margaret i Rosalie., obie powracające na festiwalową scenę z nowymi utworami.

Trampolina do kariery

Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na duże sceny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage, której line-up zostanie ujawniony jeszcze tej wiosny.

O tym, kto zagra na NEXT FEST Stage zadecydują organizatorzy Santander Letnie Brzmienia, wybierając artystów i artystki, którzy występują na NEXT FEST Music Showcase & Conference. Druga edycja trzydniowego wydarzenia odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Poznaniu.

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet. Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

HARMONOGRAM:

piątek, 12.07

Artur Rojek, Łąki Łan, Nosowska, Natalia Kukulska, Poluzjanci

sobota, 13.07

Vito Bambino, Kaśka Sochacka, IGO, BABIE LATO, Margaret, Rosalie.

KARNETY:   

REGULAR TICKETS – dostępne od 10.04.2024 r. (g. 12.00) do wyczerpania puli biletów.   

349 zł – karnet dwudniowy

219 zł – bilet jednodniowy   

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.    

 

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także